Klorane - Istota botaniki

Klorane fot. Materiały prasowe
Eko, bio, zero waste – to najczęściej powtarzane hasła minionego roku. Teraz na topie są marki, które naprawdę dbają planetę. To wspaniale, bo najwyższy czas zatroszczyć się o to, co łączy nas wszystkich i rozsądniej wybierać to, co naprawdę dobre.
Redaktorki Polki.pl / 11.08.2021 13:44
Klorane fot. Materiały prasowe

Zielona siła

Chociaż ekologia to teraz numer 1, już pół wieku temu w 1965 roku farmaceuta-wizjoner Pierre Fabre, postanowił połączyć swoją dyscyplinę naukową z pasją do botaniki, aby stworzyć Klorane. Wizja była prosta: stworzyć produkty przyjazne skórze i środowisku. I tak dzieje się do dziś.

Aż 98% produktów Klorane jest cały czas produkowane we Francji, w większości w rejonie Tarn, gdzie uprawia się 22 gatunki roślin bez użycia zbędnej chemii i zadbaniem o cykl życia rośliny. Wszystkiemu przyglądają się botanicy i farmaceuci, którzy wciąż badają naturę, szkolą się, by opracowywać nowe, naturalne składniki.

Ta filozofia nie zmieniła się od ponad 50 lat! Zawsze z tym samym rygorem i tą samą pasją oraz z szacunkiem dla każdej rośliny i jej ekosystemu. W ciągu ostatnich 50 lat każda roślina została starannie wyselekcjonowana przez Klorane Laboratoires tak, aby konkretnej potrzebie odpowiadał właściwy aktywny składnik roślinny o udowodnionej naukowo skuteczności.

W 2012 marka Klorane zdobyła najważniejszy certyfikat ECCOCERT. Podejście Klorane ocenione zostało przez Ecocert 26000 jako Wzorowe.

Naturalne, wegańskie formuły


W dobie trendu na naturę marka Klorane bierze pod lupę składniki i rezygnuje z tych pochodzenia zwierzęcego. Obecnie 100% receptur jest wegańskich. Zawartość składników naturalnych w szamponach to około 80%, a w produktach pielęgnacyjnych od 95 do 98%. To zobowiązanie, które wdrażane jest już od 2018 roku.

Stosowane są delikatne środki powierzchniowo czynne, formuły nie zawierają siarczanów dla jeszcze lepszej tolerancji. Klorane to kosmetyki bez składników kontrowersyjnych: zrezygnowano z ponad 100 składników. W kosmetykach marki znajdziemy jeszcze więcej roślin ORGANICZNYCH i ekstraktów o jeszcze lepiej udowodnionej skuteczności.

Produkcja zgodnie z rygorystycznymi certyfikatami środowiskowymi

Zakład produkcyjny jest zaprojektowany z myślą o tym, by w jak najmniejszym stopniu wpływać na środowisko. Przekształca się w nich odpady w energię, co pozwala obniżyć roczną produkcję CO2 o 1600 ton!

Dla przejrzystości zakład jest otwierany każdego roku dla ponad 2000 dziennikarzy i profesjonalistów zajmujących się zdrowiem.

Mniej plastiku i opakowania z recyklingu


Zdjęcia dryfujących butelek, śmieci zalewających wybrzeża, wszechobecnych odpadów to niestety nie science-fiction, ale przerażająca rzeczywistość. Sami Polacy zużywają mnóstwo plastikowych opakowań. Klorane przeszedł na plastik z recyklingu - 100% wszystkich butelek na szampony pochodzi z przetworzonego surowca.

Zdecydowano się na usunięcie ulotek, papierowych pudełek, produkuje się  o 33% lżejsze tuby, o 77% lżejsze słoiki. To tylko niektóre przykłady eko-podejścia.

Jeszcze więcej dla środowiska!

W 1994 roku powstała fundacja  na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego Klorane Botanical Foundation. Chroni m.in. zagrożone gatunki i bada cenne roślinny. Dodatkowo przekazuje botaniczną pasję.

Dzięki fundacji ponad 600 000 dzieci uczestniczyło w warsztatach, które uczą młode pokolenie dbałości o przyrodę z cierpliwością i szacunkiem.

30 programów w 25 krajach by CHRONIĆ NATURĘ

Klorane Botanical Foundation, fundacja korporacyjna dla ochrony i promocji dziedzictwa botanicznego - chroni zagrożone rośliny, bada cenne okazy i dzieli się botaniczną pasją wśród ponad 600,000 dzieci. Ale to nie wszystko,  bo Fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach:

  • Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów. 70 000 drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km.
  • Od 2015 roku Fundacja pracuje nad odtworzeniem rodzimych gatunków roślin, które wyginęły w Rumunii i Grecji.
  • Fundacja wspiera m.in. siew 3000 roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory - zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii.
  • Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest.
  • Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany w program zalesień. Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.

Do 700 testów dla jak najlepszej tolerancji

W całym koncernie Pierre Fabre numerem jeden jest uważna troska. O użytkownika i środowisko. Dlatego wszystkie marki Pierre Fabre są bardzo wyczulone na bezpieczeństwo. Przed każdym wdrożeniem nowego produktu przeprowadza się dziesiątki i setki testów.

Pomaga to wybrać bezpieczne komponenty, upewnić się, że nie szkodzą zdrowiu lub środowisku,  potwierdzić, że wybrane składniki dobrze się komponują ze sobą i z opakowaniem, oraz by zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami. Dermokosmetyki Klorane są produkowane i badane zgodnie z rygorem farmaceutycznym.

Gdy wybierasz więc markę Klorane, wybierasz ekologię i jakość, a także dobre samopoczucie – wspierasz działania na rzecz lepszego świata! #FeelGood, ActGood

Tagi: ekologia

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA