POLECAMY

Jak zamaskować opryszczkę

Najpierw czujesz, że swędzą Cię usta, spoglądasz w lustro i wołasz - O zgrozo! Opryszczka wargowa to typowy problem o tej porze roku. Sprawdź, jak ją ukryć!
Jak zamaskować opryszczkę fot. FREE
Usta z opryszczką nie prezentują się najlepiej, nic więc dziwnego w tym, że marzysz o jak najszybszym pozbyciu się "nieproszonego gościa". I chociaż z zapałem stosujesz wszystkie znane Ci środki na opryszczkę, to właśnie czeka cię ważne spotkanie lub randka i potrzebujesz kamuflażu.

Opryszczkę wywołuje wirus herpes simplex, którego uaktywnieniu sprzyjają wszelkie osłabienia odporności. Dlatego pomimo tego, że zimą pamiętasz o odpowiedniej pielęgnacji ust, to na wargach może się pojawić taka przykra niespodzianka.

Jak zamaskować opryszczkę?

  1. W bardzo prosty sposób - wykorzystaj korektor. Musisz jednak pamiętać, by miał on w miarę stałą postać. Sięgnij zatem po korektor w słoiczku lub w sztyfcie.
  2. Zanim jednak nałożysz korektor, sięgnij po bazę do ust. Ten kosmetyk ma właściwości wygładzające, dzięki niemu nierówności nie będą odstawały.
  3. Korektora nie nakładaj bezpośrednio na opryszczkę, aby jej nie przenieść dalej. Odrobinę kosmetyku nabierz czystym patyczkiem do czyszczenia uszu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Ja osobiście nie pudruje opryszki, wygląda to fatalnie a puder pogarsza dostęp powietrza i dłużej się goi. Teraz smaruję uniżelem bo tworzy wilgotny opatrunek a dodatkowo działa bakteriobójczo więc szybko się oprycha goi i bez dodatkowych strupów. Niestety jak ktoś już zauważył to wirus na całe życie :(
/4 lata temu
Kiedyś próbowałam ukryć pod pudrem i korektorem opryszczkę na ustach, ale na pęcherzykach i strupku dziwnie to wyglądało, chyba jeszcze gorzej niż samo "zimno". Domowe sposoby też się nie sprawdzają, wiadomo jak opryszczka raz się pojawi to wirus już zostaje na zawsze. Ostatnio miałam sporo stresu i bach, znów się wybudowała. Ale tym razem już nie kombinowałam, tylko poszłam do lekarza. Przepisał mi lek antywirusowy w tabletkach na opryszczkę, który szybko zahamował powstawanie nowych pęcherzyków i tym razem choroba miała łagodniejszy przebieg. I liczę, że opryszczka tak szybko nie nawróci.
/5 lat temu
A na randce zarazic partnera.... Jak sie ma opryszczke, to sie smaruje ja acyklovirem/zoviraxem i mascia cynkowa, a doustnie bierze sie heviran, a nie probuje sie to na sile pudrowac i jeszcze bardziej podrazniac rane i latac na balety. Jak ktos juz chce sobie zakryc opryche, niech zmiesza czesc masci cynkowej z bardzo kryjacym podkladem na grzbiecie dloni i patyczkiem naklada warstwa po warstwie. Przynajmniej ten cynk zmniejszy drapanie, szczypanie i bol. Jak sie opryszczke na wardze zaniedba, mozna jej dostac na policzkach - mialam, a wtedy to juz nie ma zabawy i pojawiaja sie przebarwienia.