pielęgnacja ust zima, zima spierzchniete wargi, zima usta, balsam do ust fot. FREE

Pielęgnacja ust zimą

Nie pozwól by wargi były spierzchnięte! Wystarczy, ze wcześniej zastosujesz te oto rady, a twoje usta będą prezentować się naprawdę kusząco.
/ 30.10.2012 08:50
pielęgnacja ust zima, zima spierzchniete wargi, zima usta, balsam do ust fot. FREE

Gdy nadchodzi zima i mróz, wargi często stają się spierzchnięte. Dzieje się tak dlatego, że skóra na ustach pozbawiona jest gruczołów łojowych, co sprawia, że brakuje jej ochrony lipidowej i gdy bezwiednie oblizujesz wargi na wietrze, niska temperatura przyczynia się do wysuszenia i pierzchnięcia ust.

3 przykazania dla pięknych ust:

  1. Zawsze miej przy sobie kosmetyk ochronny do ust. Może to być zwykły balsam w sztyfcie lub słoiczku, ważne byś używała go zawsze, gdy poczujesz, że masz wysuszone wargi. Zimą polecamy zwłaszcza kosmetyki z zawartością wosku - ten składnik stanowi świetną barierę ochronną.  
  2. Codzienna pielęgnacja jest także niezmiernie ważna. Dlatego każdego dnia przed pójściem spać masuj usta szczoteczką do zębów przez około minutę. Masaż miękką szczoteczką pobudza mikrokrążenie i pomaga pozbyć się martwego naskórka.
  3. A gdy jest wargi potrzebują pomocy, użyj sprawdzonego sposobu babuni i posmaruj je na noc grubą warstwą miodu. To ukoi wszelkie podrażnienia i wygładzi spierzchnięte usta.