Avene fot. Adobe Stock, Drobot Dean

Eau Thermale Avène przejmuje kontrolę nad skórą nadwrażliwą

Z myślą o długotrwałym ograniczeniu nadmiernej wrażliwości skóry marka Eau Thermale Avène stworzyła nową linię dermokosmetyków Tolerance Control.
Redaktorki Polki.pl / 22.09.2021 10:01
Avene fot. Adobe Stock, Drobot Dean

Skóra reaktywna jest wrażliwa na bodźce, które nie mają wpływu na inne rodzaje skóry, co wynika z obniżenia jej progu tolerancji. W skutek czego potrafi bardzo intensywnie reagować zarówno na czynniki zewnętrzne, takie jak produkty kosmetyczne, zmiany temperatur, alkohol, dieta, jak i wewnętrzne, na przykład silne emocje czy stres.

Osoby posiadające skórę reaktywną bardzo często odczuwają szczypanie, pieczenie, suchość, zaczerwienienie czy długotrwały rumień. Aby zminimalizować te nieprzyjemne objawy należy rozpoznać i wyeliminować czynniki powodujące podrażnienia oraz stosować odpowiednią pielęgnację.

Z myślą o długotrwałym ograniczeniu nadmiernej wrażliwości skóry marka Eau Thermale Avène stworzyła nową linię dermokosmetyków Tolerance Control:

 • krem łagodząco regenerujący do skóry reaktywnej,
 • balsam łagodząco regenerujący do skóry suchej i reaktywnej,
 • żel balsam oczyszczający.

Krem łagodząco-regenerujący do skóry reaktywnej

Natychmiastowe ukojenie i trwała kontrola nadmiernej reaktywności skóry.

Otulający, nietłusty krem do skóry nadwrażliwej, reaktywnej, alergicznej, o obniżonym progu tolerancji i skłonnej do zaczerwienień. Szybko się wchłania i natychmiastowo łagodzi zaczerwienienia, uczucie mrowienia, napięcia i przegrzania. Odbudowuje barierę ochronną skóry, przywraca komfort i skutecznie nawilża.

Konsystencja kremu jest odpowiednia dla skóry normalnej i mieszanej. Może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i dzieci od 2. roku życia. Stosować krem rano i/lub wieczorem na całą twarz i szyję, przy czym może być używany również w okolicach oczu.

 • Niezwłocznie i długookresowo o 45% mniej wrażliwa skóra
 • 70% ograniczona reaktywność skóry po jednej aplikacji
 • Już po pierwszej aplikacji – łagodzi skórę w 30 sekund
 • -90% mrowienie
 • -86% pieczenie
 • -86% napięcie
 • -92% ogólny dyskomfort

Intensywne nawilżenie 24h. +59,4% nawilżenia po 1 godz. Odbudowuje barierę ochronną skóry w 48 godzin.


fot. materiały prasowe

Balsam łagodząco-regenerujący do skóry suchej i reaktywnej

Natychmiastowe ukojenie i trwała kontrola nadmiernej reaktywności skóry.

Kremowy, ultra odżywczy i kojący balsam do skóry nadwrażliwej, reaktywnej, alergicznej, o obniżonym progu tolerancji i skłonnej do zaczerwienień. Szybko się wchłania i natychmiastowo łagodzi zaczerwienienia, uczucie mrowienia, napięcia i przegrzania. Odbudowuje barierę ochronną skóry, przywraca komfort i skutecznie nawilża bez uczucia błyszczenia.

Konsystencja balsamu jest odpowiednia dla skóry suchej i bardzo suchej. Może być stosowany zarówno przez dorosłych jak i dzieci od 2. roku życia. Stosować balsam rano i/lub wieczorem na całą twarz i szyję, przy czym może być używany również w okolicach oczu.

 • Niezwłocznie i długookresowo o 50% mniej wrażliwa skóra.
 • 81% ograniczona reaktywność skóry po jednej aplikacji.
 • Już po pierwszej aplikacji – łagodzi skórę w 30 sekund.
 • -87% mrowienie.
 • -84% pieczenie.
 • -91% napięcie.
 • -91% ogólny dyskomfort.

Intensywne nawilżenie 24h. +60,2% nawilżenia po 1 godz. Odbudowuje barierę ochronną skóry w 48 godzin.


fot. materiały prasowe

Żel balsam oczyszczający skóra wrażliwa do reaktywnej

Wyjątkowo delikatny produkt do oczyszczania skóry twarzy i oczu.

Skóra nadwrażliwa wymaga odpowiedniego oczyszczenia za pomocą produktu o łagodnej teksturze. Żel balsam oczyszczający o lekkiej konsystencji, która rozpływa się na skórze, jest wysoce skoncentrowany w wodę termalną Avène. Delikatnie myje i chroni barierę skórną bez uczucia ściągnięcia i podrażnienia. Może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry nadwrażliwej, reaktywnej, alergicznej, o obniżonym progu tolerancji i skłonnej do zaczerwienień.

Formuła żelu balsamu oczyszczającego nie powoduje powstawania zaskórników i jest opracowana tak, aby zminimalizować ryzyko alergii. Stosować rano i/lub wieczorem na całą twarz i szyję, korzystając z płatków kosmetycznych lub bezpośrednio palcami. Produkt jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci.


fot. materiały prasowe

Tagi: Avene