POLECAMY

Czy wiesz jak przygotować kąpiel ziołową?

Zioła mają niesamowite właściwości, jeśli tylko mamy wannę – warto od czasu do czasu przygotować sobie kąpiel ziołową. Oto kilka przepisów:

Kąpiel z jałowcem – dobra przy trądziku. 100g ziaren suchego jałowca miażdżymy, potem zalewamy zimną wodą, następnie mieszankę trzeba podgrzewać na wolnym ogniu i ok. 3 minuty gotować. W ten sposób otrzymany napar odcedza się i wlewa do wanny.

Dezynfekująca – 200g owoców jałowca wraz z 200g pączków sosny zalać litrem zimnej wody, podgrzać do zagotowania. Tak otrzymany wywar wykorzystać do zaparzenia 100g rumianku – całość odcedzić i wlać do wanny, kąpać się ok. 15-20 minut.

Kąpiel na nadmierne pocenie – po 200g szałwii, pokrzywy i pączków sosny zalewamy jednym litrem wody, zagrzewamy aż do gotowania. Wywar przecedzamy i wlewamy do wanny, temperatura wody powinna mieć ok. 25 stopni, kąpać się co najmniej 15 minut.

Kąpiel łagodząco-dezynfekująca – może być stosowana przy zapaleniach skóry. 30 g kwiatu lipowego i 100g rumianku należy zrobić dość mocny wywar, taki wywar oczywiście przecedzamy i wlewamy do wanny. Podobnie jak w poprzednich przypadkach kąpiemy się najmniej 15 minut – wtedy tylko możliwe są jakieś efekty.

polecam również kąpiele z melisy lekarskiej – znacznie poprawiają nasze samopoczucie, jak o koją zmęczoną skórę. Mięta z kolei poprawia ukrwienie. Jest wiele ziół – zatem wszystko zależy od wyobraźni i odrobiny wiedzy na temat działania tych specyfików.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)