POLECAMY

Czy wiesz jak nie przytyć na wakacjach?

Wakacje to w powszechnym rozumieniu czas leniuchowania i błogiego nicnierobienia, co sprzyja przybieraniu na wadze. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak temu zaradzić.
Czy wiesz jak nie przytyć na wakacjach?

Po pierwsze zaplanuj aktywny wypoczynek. Zastanów się, co mogłoby Ci sprawiać przyjemność i jaki rodzaj aktywności  lubisz? Może preferujesz górskie wycieczki lub jazdę na rowerze? Taka aktywność zapewni Ci nie tylko wypoczynek,ale przede wszystkim da okazję pozbycia się paru  kilogramów.

Jeśli nie odpowiada Ci aktywny wypoczynek, bo lubisz plażowanie, gorący piasek, szum fal docierający do uszu, musisz zaplanować swoją dietę. Jeśli jeszcze masz skłonność do tycia i nie lubisz się ruszać, a dostęp do szwedzkiego bufetu i barku jest non stop, to z pewnością, przywieziesz do domu nowe kilogramy. Radzę w takiej sytuacji zrezygnować z hotelu z opcją All Inclusive, a wybrać hotel z opcją śniadań i obiadokolacji lub z możliwością zorganizowania obiadu samemu.

To Cię przynajmniej zmusi do pójścia na spacer. Zorganizuj sobie codziennie wycieczkę po okolicy. Poczujesz się świetnie i  uświadomisz sobie, że jedzenie nie jest najważniejszym elementem urlopu.

Istnieje wiele innych atrakcji w miejscu Twojego wypoczynku, dzięki którym można nawet zapomnieć czasem o obiedzie. Musisz więc dobrze przygotować się do wyjazdu, przeczytać przewodnik, przejrzeć mapę okolicy, sporządź sobie listę miejsc, które warto zobaczyć. Aktywność podczas wakacji wpłynie korzystnie nie tylko na naszą sylwetkę, ale też na zdrowie i samopoczucie.

Jeśli lubisz plażę i trudno Ci zrezygnować z długiego pobytu na basenie, pamiętaj ,żeby dużo pić wody i korzystać jak najczęściej z kąpieli. Zapobiegniesz tyciu i sprawisz, że utrzymasz albo i poprawisz kondycję, zdrowie i sylwetkę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)