Bądź wolna

Cacharel i polki.pl dają Ci możliwość wyrażenia swoich emocji w postaci dowolnych obrazów, a dodatkowo możesz wspierać szczytny cel.
/ 28.08.2007 13:51
Czy chciałabyś się podzielić swoją wizją wolności z milionami internautek?
Pragnienie wolności jest najważniejszą potrzebą w życiu każdego człowieka.
Teraz marka Cacharel i polki.pl dają Ci możliwość wyrażenia swoich emocji w postaci dowolnych obrazów, a dodatkowo możesz wspierać szczytny cel - ogólnoświatową kampanię edukacyjną "Szkoły dla Afryki".


Jak wziąć udział w konkursie?
Wejdź na www.cacharel.pl, zarejestruj się i wybierz jedną z 5 kategorii (podróże, czas wolny, sztuka, życie zawodowe, życie społeczne) - tę, która najlepiej oddaje Twoją wizję wolności. Zamieść dowolny obraz w formie zdjęcia, kolażu lub projektu wraz z krótkim komentarzem, wyjaśniającym, czym dla Ciebie jest wolność. Masz na to czas do 9 czerwca.


Nagrody:
To zdjęcie z każdej kategorii, które otrzyma największą liczbę głosów wśród internautek, będzie raz w tygodniu opublikowane w serwisie polki.pl .
10 czerwca, po zakończeniu konkursu, 50 autorek zdjęć, zostanie nagrodzonych nowym zapachem marki Cacharel – Liberte.
Nagrody będą przyznawane na podstawie wybranych przez Jury zdjęć (po 10 z każdej kategorii).

Za każde zdjęcie zamieszczone przez Ciebie w konkursie, marka Cacharel przekaże 1 zł na akcję UNICEF. Jak powiedział Nelson Mandela: "Edukacja to klucz do wolności, demokracji i rozwoju, to najlepsza inwestycja w przyszłość następnych pokoleń".

Bądź wolna i twórcza w wyrażaniu siebie!
"Szkoły dla Afryki" to ogólnoświatowa kampania, którą Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci rozpoczął w 2004 roku wspólnie z Fundacją Nelsona Mandeli. Jej celem jest dotarcie z pomocą do 45 miliona potrzebujących dzieci w Afryce Subsaharyjskiej. Edukacja jest dla nich jedyną szansą na lepszą przyszłość.

W ramach kampanii "Szkoły dla Afryki" UNICEF pozyskuje fundusze na budowę i remont już istniejących szkół, buduje sanitariaty i dostarcza wodę, zdatną do picia. Przekazuje dzieciom przybory szkolne oraz dostarcza materiały edukacyjne dla nauczycieli i dla uczniów. Zapewnia dzieciom podstawową opiekę medyczną, kształci nauczycieli i psychologów. Polski Komitet Narodowy UNICEF w swoich działaniach skupił się na jednym z najuboższych państw regionu - Angoli. Światowy program "Szkoły dla Afryki" wspierać będzie Natalia Kukulska, która została Ambasadorem Dobrej Woli Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

"Fundusze pozyskane dzięki wsparciu firm zostaną przeznaczone przede wszystkim na budowę i rekonstrukcję szkół w Angoli. Przy szkołach powstaną sanitariaty oraz zostanie tam dostarczana woda zdatna do picia. Chcielibyśmy, zbudować 50 szkół i tym samym pomóc 10 000 najbardziej potrzebującym dzieciom" – powiedziała Danuta Kowalska, dyrektor ds. Współpracy Korporacyjnej Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF
Zwycięskie zdjęcie z pierwszego tygodnia. Autorką jest Pani Anna Antonowicz, która napisała "Wolność to umiejętność oderwania się od ponurej rzeczywistości i wyzwolenie umysłu ze sztywnych ram norm codzienności... :)"