POLECAMY

Sposoby na opuchnięte stopy

Przez cały dzień ciężko pracują, nic dziwnego, że często są zmęczone czy spuchnięte. Sprawdź, jak pomóc opuchniętym stopom.
Sposoby na opuchnięte stopy
1. Więcej się ruszaj
Rób przerwy w pracy. Zrób kilka przysiadów, kręć kółka stopami. Gdy długo stoisz czy siedzisz, bardzo spowalnia się krążenie krwi. W nogach wywołuje to uczucie ciężkości.

2. Wypróbuj kąpiel chłodzącą
Ulgę przyniesie ci moczenie nóg w chłodnej wodzie. Dodaj do niej kilka kropli olejku aromaterapeutycznego. Rozmarynowy relaksuje, z malwy usuwa opuchliznę, szałwiowy i z mięty pieprzowej odświeża, poprawia krążenie. Możesz także sięgnąć po płyny i sole do kąpieli stóp (np. Bingo, 15 zł; Nivelazione Farmona, 9,50 zł). Jeśli nie masz takiego kosmetyku pod ręką, wsyp do wody garść soli kuchennej.

3. Sięgnij po specjalny żel
Ratunkiem będą dla ciebie chłodząco-kojące żele do zmęczonych nóg (np. Flos-Lek, 14 zł; Farmona, 11 zł). Szukaj w nich wyciągów z arniki, miłorzębu, kasztanowca. Inne pomocne składniki to mięta i kamfora, która utleniając się, daje uczucie chłodzenia. Taki preparat wcieraj 2 razy dziennie, od dołu łydki do góry, masując ją ruchami głaszczącymi i uciskając opuszkami palców.

4. Pozwól stopom odpocząć
Wieczorem daj stopom trochę wytchnienia. Oprzyj nogi wysoko o ścianę – to pozwoli szybko odpłynąć nagromadzonej w nich krwi.

Jakie masz sposoby na opuchnięte stopy? Porozmawiaj na forum polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
zuzia