Nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również w naszej kuchni możemy znaleźć ratunek dla naszych stóp

Skompletuj kosmetyczkę tylko dla swoich stóp

Kiedy musisz wyjechać nawet na kilka dni czy to służbowo cz dla przyjemności nie zastanawiasz się co będzie Ci potrzebne - bo doskonale wiesz jak skompletować zestaw niezbędnych kosmetyków. Czy zawsze pamiętasz, by zabrać też kosmetyki służące Twoim stopom?
/ 26.09.2016 13:38
Nie tylko w salonie kosmetycznym, ale również w naszej kuchni możemy znaleźć ratunek dla naszych stóp

Na krótszy wyjazd

Kiedy planujesz krótszy wyjazd, kilkudniowy spakuj tylko niezbędne kosmetyki do pielęgnacji stóp. Należą do nich krem zmiękczający do pięt, dezodorant do stóp, krem nawilżający. Nie zapomnij też o akcesoriach takich jak; pumeks lub tarka do pięt, pilnik do paznokci i obcinacz do paznokci.

Na dłuższy wyjazd

Kiedy wybierasz się w delegację lub na urlop zabierz ze sobą, oprócz rzeczy wymienionych jako niezbędne przy kilkudniowym wyjeździe, także sól zmiękczająca do stóp lub płyn zmiękczający, maskę natłuszczającą i nawilżającą. Możesz też wziąć ze sobą tabletki musujące do stóp.

Do zadań specjalnych

Polecamy:  Ziołowe sposoby na stopy

Jeśli masz stopy problemowe nie zapomnij wyposażyć swojej kosmetyczki w niezbędne akcesoria:
1. klin na haluksy - polecam silikonowy,
2. kompresy na zrogowacenia - ta przypadłość może dać Ci się we znaki przy dłuższych spacerach ale i przy częstym noszeniu szpilek,
3. żelowe krążki ochronne - przyniosą Ci ulgę przy otarciach stóp,

4. akcesoria żelowe do kobiecych butów - dzięki paskom żelowym i plastrom ochronnym na pięty zapewnisz sobie komfort noszenia sandałków z paskami i czółenek bez ryzyka obtarcia stóp w najbardziej narażonych na te nieprzyjemności miejscach,

5. plastry na pęcherze - przydadzą się, gdy wybierasz na długie piesze wycieczki,
6. poduszki żelowe - dzięki nim unikniesz pieczenia zmęczonych stóp i przetańczysz nie jedną noc,

7. maseczki do stóp - dostosuj użycie maseczki do okoliczności; wyjazd nad morze wymaga maski nawilżającej i natłuszczającej, a jeśli wybierasz się na piesze wędrówki wybierz maskę regeneracyjną, rozgrzewająca i o właściwościach witalnych. 

Czytaj także: Sposoby na zniszczone pięty

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)