Pożegnanie z tipsami

Moda na tipsy, te długie i sztuczne, na razie się skończyła. Widać to zwłaszcza wśród gwiazd, które teraz noszą naturalne i krótkie paznokcie.
/ 06.01.2010 15:39

Doklejane paznokcie, tipsy żelowe, akrylowe… Ile trzeba w nie włożyć czasu, pieniędzy i pracy! Na szczęście przyszła pora na naturalne paznokcie. Co nie znaczy, że takie nie wymagają pielęgnacji. Powinny być krótko spiłowane na kwadrat i lekko zaokrąglone po bokach. Jeśli wcześniej nosiłaś tipsy, to na pewno twoje paznokcie są osłabione. Koniecznie trzeba je odżywić.

Pamiętaj też, by sprzątać i zmywać w rękawiczkach – detergenty i woda przyczyniają się do rozdwajania się płytki. Paznokcie przesuszają się dziesięć razy szybciej niż skóra dłoni! Dopiero kiedy je wzmocnisz, przyjdzie czas na malowanie. Najmodniejsze w tym sezonie matowe szarości, głębokie czerwienie i prawie czarne fiolety wyglądają najlepiej właśnie na paznokciach krótkich i naturalnych.
Na zdjęciu: Doda
Zmieniła chłopaka, a przy okazji image. Odkąd Doda spotyka się z Nergalem, porzuciła różowy kolor, a także… tipsy. Podoba nam się nowe wcielenie artystki, tak samo jak jej krótkie, naturalne paznokcie.