Jak zadbać o dłonie jesienią i zimą

Delikatna skóra rąk jest czuła na kaprysy pogody. Ulega podrażnieniom, wysusza się. Są jednak proste sposoby, które przywrócą jej ładny wygląd.
/ 30.11.2009 17:49

Skóra dłoni jest cienka, niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych – niezbędnych, by zapewnić jej warstwę ochronną. Zagrożeń zaś, na które jest narażona, całkiem sporo m.in.: promienie UV, detergenty, mroźne powietrze, wiatr, centralne ogrzewanie, klimatyzacja. Dlatego, aby przedłużyć jej młodość, warto skorzystać z prostych zaleceń:

Zmywaj i sprzątaj w rękawiczkach.
Środki czyszczące i detergenty są mieszanką substancji chemicznych uszkadzających naskórek.

Raz w tygodniu zrób peeling enzymatyczny. Po tym zabiegu skóra dłoni stanie się gładsza, świeża.

Starannie wycieraj ręce, wilgoć powoduje bowiem pierzchnięcie skóry.

Po każdym myciu wcieraj w dłonie krem (np. z gliceryną, olejami roślinnymi, masłem shea). Nie zapomnij też posmarować ich przed snem – nałóż grubą warstwę kosmetyku. Przez noc skóra wchłonie wszystkie ważne dla niej składniki.

Krem do rąk Formuła Norweska, Neutrogena, 15 zł
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/13.03.2010 21:08
Ja też bardzo lubię kremy do rąk Planet Spa Avonu - najbardziej z minerałami z Morza Martwego. Uwielbaiam jego konsystencję i zapach. Doskonale wygładza skórę.
/23.02.2010 17:49
Teraz zimą to używam kremu z serii Winter Care Flosleku i bardzo go sobie chwalę :)
/21.02.2010 13:23
Śródziemnomorska kuracja parafinowa do dłoni i stóp z oliwa z oliwek Planet Spa Avonu to jeden z najlepszych kremów do rąk jakie stosowałam. Bardzo lubię też oliwkowy krem do rąk i paznokci Ziaji. Oliwa z oliwek jest świetna na skórę dłoni
POKAŻ KOMENTARZE (2)