Jak zadbać o dłonie jesienią i zimą

Delikatna skóra rąk jest czuła na kaprysy pogody. Ulega podrażnieniom, wysusza się. Są jednak proste sposoby, które przywrócą jej ładny wygląd.

Skóra dłoni jest cienka, niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych – niezbędnych, by zapewnić jej warstwę ochronną. Zagrożeń zaś, na które jest narażona, całkiem sporo m.in.: promienie UV, detergenty, mroźne powietrze, wiatr, centralne ogrzewanie, klimatyzacja. Dlatego, aby przedłużyć jej młodość, warto skorzystać z prostych zaleceń:

Zmywaj i sprzątaj w rękawiczkach.
Środki czyszczące i detergenty są mieszanką substancji chemicznych uszkadzających naskórek.

Raz w tygodniu zrób peeling enzymatyczny. Po tym zabiegu skóra dłoni stanie się gładsza, świeża.

Starannie wycieraj ręce, wilgoć powoduje bowiem pierzchnięcie skóry.

Po każdym myciu wcieraj w dłonie krem (np. z gliceryną, olejami roślinnymi, masłem shea). Nie zapomnij też posmarować ich przed snem – nałóż grubą warstwę kosmetyku. Przez noc skóra wchłonie wszystkie ważne dla niej składniki.

Krem do rąk Formuła Norweska, Neutrogena, 15 zł
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/9 lat temu
Ja też bardzo lubię kremy do rąk Planet Spa Avonu - najbardziej z minerałami z Morza Martwego. Uwielbaiam jego konsystencję i zapach. Doskonale wygładza skórę.
/9 lat temu
Teraz zimą to używam kremu z serii Winter Care Flosleku i bardzo go sobie chwalę :)
/9 lat temu
Śródziemnomorska kuracja parafinowa do dłoni i stóp z oliwa z oliwek Planet Spa Avonu to jeden z najlepszych kremów do rąk jakie stosowałam. Bardzo lubię też oliwkowy krem do rąk i paznokci Ziaji. Oliwa z oliwek jest świetna na skórę dłoni
POKAŻ KOMENTARZE (2)