Zasady biurowego dress codu - porady stylisty - przegląd ubrań

Sprawdź, jak ubierać się do pracy
Karolina Kalinowska / 24.07.2014 06:55

Wielu z was ubiór do pracy spędza sen z powiek. Jak ubrać się elegancko, modnie i do tego wyglądać profesjonalnie? Przeczytajcie jakimi zasadami kierować w czasie wyboru biurowych stylizacji.7 zasad biurowego dress codu:

  1. Pamiętajcie, że wszystko musi ze sobą współgrać. Wybierajcie gładkie ubrania i dodatki. Jeżeli jednak zdecydujecie się na wzory, ograniczcie się do jednego ubrania w printy.
  2. Kluczem do sukcesu jest stonowana kolorystyka. Kolorami dominującymi powinny być: czerń, biel, granat, szarości i beże. Latem możecie pozwolić sobie na niewielkie pastelowe akcenty.
  3. Jeżeli kochacie naszyjniki, pierścionki i bransoletki ograniczcie się do maksymalnie 2 elementów. Delikatny pierścionek i zegarek będą jak najbardziej na miejscu.
  4. Jednym z ważniejszych elementów jest świadomość własnej sylwetki. Dobrze dobrany rozmiar i krój ubrań może zdziałać cuda.
  5. Spódnice i sukienki nie mogą być za krótkie, ale też nie mogą być za długie. Optymalną długością będzie 5 cm przed lub za kolano.
  6. Buty powinny zasłaniać palce.Tutaj niestety nie ma znaczenia jaka jest pora roku. Idealny obcas to wysokość od 4 do 8 cm.
  7. Koniecznie zasłaniajcie ramiona. Jeżeli chcecie założyć sukienkę lub bluzkę bez rękawów pamiętajcie do sweterku lub marynarce.

Więcej porad stylisty:

Zajrzyjcie do naszej galerii z przykładowymi ubraniami do pracy: