POLECAMY

Jak kupić wygodne buty?

Wypowiedz wojnę obolałym i obtartym stopom! Wybierz buty, które będą nie tylko ładne, ale i wygodne.
Jak kupić wygodne buty? fot. Fotolia
Na wybór butów warto poświęcić nieco więcej czasu – spędzamy w nich wiele godzin dziennie, często w szalonym pośpiechu, więc muszą być wygodne. Zobacz, na co powinnaś zwrócić szczególną uwagę.

Jak kupić dobre buty?

 1. Pamiętaj, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Nie tylko w obrębie butów z różnych firm, ale często  nawet w tej samej. Ryzykowne jest więc kupowanie butów przez internet. Nie przymierzysz ich, więc nie wiesz, czy buty będą wygodne. Upewnij się, na jakich warunkach będziesz mogła je zwrócić, jeśli buty okażą się nieodpowiednie.
 2. Staraj się kupować buty po południu - zmęczone po całym dnu nogi mogą być lekko opuchnięte. Kupowane rano buty mogą okazać się przyciasne pod koniec dnia.
 3. Zawsze mierz oba buty. Niektóre kobiety mają stopy różnej długości – a pasować muszą przecież oba.

   

  jak dobierać buty
   

 4. Dobrze też przejść się w butach po sklepie i zobaczyć jak zachowują się podczas ruchu. Czy nie odstają np. bo bokach?
 5. Jeśli stopy są szczególnie wrażliwe, warto dokładnie obejrzeć również wykończenie butów oraz wkładkę – powinna być uszyta ze skóry.
 6. Weź pod uwagę fakt, że buty ze skóry zawsze trochę się rozciągną, a te ze sztucznego tworzywa - nie.
 7. W przypadku skórzanych i zamszowych butów możesz użyć spreju lub pianki, które przyspieszają czas dopasowania się buta do stopy, np. Kaps 14 zł, Collinil, 26 zł. Spryskuje się nim środek buta, a dzięki temu skóra staje się bardziej miękka i podatna na kształtowanie.
 8. Gdy nosisz buty na gołą nogę, warto spryskać stopy preparatem z cząsteczkami jedwabiu, np. Kiwi, 17 zł . Spełnia on rolę cieniutkiej skarpetki i zapobiega otarciom oraz poceniu się.

Przeczytaj też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
Cudowne , skórzane buty znajdziecie w Via Della Spiga- największe sławy świata mody w jednym miejscu. Super sklep z samymi markami premium https://viadellaspiga.pl/buty