Wiązanie krawata - instrukcja krok po kroku

Zawsze zastanawiałaś się, jak zawiązać krawat? specjalnie dla ciebie przygotowałyśmy krótki instruktaż, dzięki któremu nauczysz się to robić.
Agata Bernaciak / 10.03.2017 05:28

Choć w dzisiejszych czasach nie tylko mężczyźni, ale również i kobiety noszą krawaty, umiejętność jego wiązania jest raczej domeną facetów.

Jak zrobić ultra kobiecy makijaż?

Większość kobiet ma olbrzymi problem z wiązaniem krawata  i pozostawiają tę umiejętność wyłącznie swoim partnerom.

Jeśli chcesz nauczyć się tej dość skomplikowanej czynności, koniecznie musisz obejrzeć nasz film! Znajdziesz w nim wszelkie wskazówki, które nauczą cię wiązania krawata w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund.

Pamiętaj, że do pełnej wprawy dojdziesz dopiero za jakiś czas, a pierwsze próby mogą być nieudane. Najważniejsze, byś się nie zniechęcała i cały czas ćwiczyła. Trening czyni mistrza!

Jak wiązać krawat? Instrukcja krok po kroku

Krok 1. Skrzyżuj końce krawata. Prawa końcówka powinna być na górze, lewa pod spodem.

Krok 2. Górną końcówkę krawata przełóż pod dolną i pozostaw uniesioną z prawej strony.

Krok 3. Końcówkę krawata, którą trzymasz w prawej dłoni, odchyl w lewą stronę i przełóż przez obręcz od góry ku dołowi.

Krok 4. Końcówkę, która znajduje się w twojej prawej dłoni, przełóż jeszcze raz przez obręcz krawata.

Krok 5. Przełóż lewą końcówkę na prawą stronę i następnie - od dołu ku górze.

Krok 6. Końcówkę, którą trzymasz w prawej dłoni przełóż pod fragmentem krawata, który trzymasz lewą ręką.

Krok 7. Zaciśnij splot. Tylko nie przesadź ;)

Kiedy warto nosić krawat?

Krawat w naszej kulturze jest uważany przez wiele osób za nieodłączny element eleganckiego stroju mężczyzny. Wręcz ciężko sobie wyobrazić facetów bez tego dodatku w trakcie wesela, czy służbowego bankietu. W sytuacjach, w których jego założenia wymaga kultura, może być noszony zamiennie z muszką (choć muszka jest częściej wykorzystywana jako dodatek do smokingu).

Jeśli chodzi o kolorystykę, każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie krawat w czarnym lub szarym kolorze. Do garnituru w kolorze granatowym lub czarnym doskonale wygląda również krawat w odcieniach czerwieni. Jeśli twój partner jest dość ekscentryczną osoba, możesz kupić mu krawat w kolorowe, zabawne wzorki. Taki dodatek nada charakterowi całej stylizacji. I na pewno wyróżni go z tłumu.

Niezależnie jednak od tego, jaki jego rodzaj dobierzecie, najważniejsze jest staranne zawiązanie krawata. Jeśli o to nie zadbacie, nawet w garniturze twój mężczyzna będzie wyglądać niechlujnie. Dlatego koniecznie obejrzyj nasz film!

Serdecznie zapraszamy!

Triki Weroniki: jak szybko usunąć zbite szkło? (i to bez użycia odkurzacza)