Tajemnice stylu

Stoisz rano przed szafą myślisz: to bezpieczne (fuj!), to modne (fuj!), a to pokazuje światu, kim jesteś naprawdę (tak, tak, tak).

Stoisz rano przed szafą myślisz: to bezpieczne (fuj!), to modne (fuj!), a to pokazuje światu, kim jesteś naprawdę (tak, tak, tak).

Tajemnice stylu

Słuchaj swego głosu, głosu swojej muzy. Styl to prosty sposób powiedzenia rzeczy skomplikowanych. Mieć swój styl...rozpoznawalny jako marka to dziś rzecz pożądana nie tylko dla osób publicznych czy na stanowisku. Żyjemy w czasach odwagi głośnego wyrażania swojego ja. Kobiety obdarzone wyrazistym stylem są silne, inteligentne oraz intrygujące. Wiedzą czego chcą i jak chcą być postrzegane przez otoczenie. Wiedzą, że poprzez strój manifestują siebie, ale najważniejszą rzeczą jest to, że wpływa to na ich dobre samopoczucie każdego dnia.
Modę można kupić. Styl trzeba mieć. Jak go znaleźć? Jak to zaprezentować światu, a przy okazji pobawić się ubiorem?

Pierwsza tajemnica stylu

Pierwszym krokiem ku stworzeniu własnego stylu jest nabycie pewności siebie. Oceń swój temperament, osobowość i styl bycia. Znajdź swój styl i wyraź go ubiorem. Ubranie to twoja druga skóra. Łam zasady, ignoruj trendy, ale inspiruj się: modą, sztuką, muzyką, filmem czy przyrodą.

Fot. F&F

  • Przeredaguj swoja garderobę - kupuj to w czym ci dobrze

(W swojej szafie miej tylko rewelacyjne rzeczy. Jeżeli ciuch nie leży dobrze na tobie nie powinien zajmować twojej szafy)

  • Zainwestuj w bazę

(Bazę stanowią rzeczy absolutnie niezbędne w garderobie, które pasują do wszystkiego i nie wychodzą z mody, np. klasyczny czarny, świetnie skrojony żakiet czy dobre dżinsy)

Druga tajemnice stylu

  • Buty są sprawą najwyższej rangi

(Buty, buty, buty… budują sylwetkę; odpowiednie pomogą podbić świat)

  • Moc dodatków

(Dodatki są kropką nad "i", poprawiają humor, odwracają uwagę od mankamentów sylwetki, ale…. nie przekraczaj granicy dobrego smaku)

  • Dobra krawcowa

(Wiadomo)

Trzecia tajemnica stylu

  • Pieniądze nie są najważniejsze

(Moda jest droga, styl nie… wiecie co mam na myśli… apaszka od Hermesa za 5zł? Czemu nie? Są miejsca, gdzie wyłowimy takie perełki)

  • Mieszaj style

(Paski z kratką, koronka ze skórą, rzeczy drogie z tanimi; te niespójne i niewymuszone zestawienia świadczą o doskonałym stylu - patrz ikona mody Kate Moss)

  • Szczypta nonszalancji jak najbardziej wskazana

(Nadmierna dbałość o dopasowanie torebki do butów i dodatków może okazać się pretensjonalna)

„Nic bardziej nie czyni kobiety piękną niż jej wiara we własne piękno”- podobno mawiała Sofia Loren. Bądź więc swoją własną muzą. Można nie być pięknością, ale można mieć w sobie to intrygujące coś. To może być po prostu szacunek i miłość do siebie.

Jeśli jeszcze tego nie masz to znajdź swój styl i jak zawsze bądź sobą, cokolwiek powiedzą.

Jolanta Watral, stylistka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)