POLECAMY

Stylista radzi jak wyglądać szczupło

Zdradzamy tajniki optycznie smukłej sylwetki!
Stylista radzi jak wyglądać szczupło fot. ONS
Noś dopasowane, ale nie opinające ciuchy. Powinny przylegać do ciała w najszerszych partiach sylwetki, ale nie podkreślać fałdek – dlatego unikaj cienkich, lejących się tkanin. Ta zasada obowiązuje nawet przy pulchnej figurze. Luźne ubrania niczego nie ukryją, a całkiem zgrabną dziewczynę potrafią zamienić w kompletnie bezkształtny worek.

Postaw na jednolity kolor. Wysmukla sylwetkę i sprawia, że wydajesz się wyższa. Ponieważ żadna część ciała się wówczas nie wyróżnia, najszersze partie figury też przestaną być zauważalne.

Spróbuj odciągnąć uwagę od mankamentów figury. Wystarczy założyć oryginalny naszyjnik lub ciekawy top np. z cekinami, aby przyciągnąć wzrok do górnej partii ciała. Tę zasadę polecamy szczególnie dziwczynom o figurze w kształcie gruszki.

Noś ciemne kolory w najszerszych partiach ciała. Nie musi to być jednak czerń. W roli „odciągacza uwagi” i „korektora krągłości” świetnie sprawdzi się także kolor szary, brązowy, granatowy czy ciemnozielony.

Przy obfitym biuście wybieraj topy i sukienki z dekoltem w kształcie litery V. Wydłuży ciało i doda lekkości jego górnym partiom. Fasony pod szyję i golfy odpadają. Skracają szyję i sprawiają wrażenie, że góra sylwetki wygląda na masywną i krępą.

Uważaj na duże kieszenie. Szczególnie jeśli znajdują się z tyłu spodni na wysokości pośladków! Przyciągają uwagę do tej partii ciała, którą chcesz ukryć i wyszczuplić!

Zawsze staraj się podkreślić talię. Dzięki temu figura wygląda bardziej kobieco – unikasz wrażenia bezkształtnego grubasa.

Staraj się chodzić na wysokich obcasach. Kilka centymetrów naprawdę robi różnicę – dzięki nim będziesz wydawała się wyższa i smuklejsza.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)