POLECAMY

Jakie dżinsy dla kobiety o figurze klepsydry?

Masz figurę klepsydry? Gratulacje, o takiej figurze marzy wiele innych kobiet. Ale, choć to sylwetka-marzenie, to kupno spodni może sprawić wiele kłopotów. Jeśli szukasz dżinsów idealnych, przeczytaj nasze rady.
Jakie dżinsy dla kobiety o figurze klepsydry?

Co sprawia największą trudność? Znalezienie takiego fasonu lub rozmiaru dżinsów, który będzie pasował i w biodrach, i w talii. Kobiety-klepsydry zawsze mają z tym problem, spodnie wystarczająco wąskie w pasie zwykle są za ciasne w biodrach.

Niedawno marka Levi's zaprezentowała nowy, zindywidualizowany, system krojów damskich dżinsów. Wzięła pod uwagę różnice w kobiecych kształtach i określiła ogólne typy kobiecych sylwetek. Fasony kobiecych spodni marki dostępne są teraz w trzech grupach, zgodnie z podziałem na 3 typy (Prosta, Zaokrąglona i Pełna Sylwetka). Kobieta-klepsydra to wedle tego podziału Sylwetka Pełna. Inne marki nie wprowadziły (być może na razie) podobnego systemu. Jeśli jednak chciałabyś kupić sobie dżinsy innej firmy, oto nasze rady.

  • Obniżona talia - na całe szczęście od wielu sezonów to obowiązujący fason. Dżinsy biodrówki znajdziesz w ofercie wszystkich producentów denimowych spodni. Tylko pamiętaj - niziuteńkie biodrówki nie są modne, talia powinna być na tyle wysoka, byś nie informowała wszystkich dookoła o kolorze Twojej bielizny.
  • Krój nogawki zależy nie tylko od Twojej sylwetki, ale także od proporcji.
  • Szerokie dzwony nie są dla Ciebie (dobrze będą wyglądać jedynie jeśli jesteś bardzo wysoka) - jeśli chcesz nosić spodnie z rozszerzanymi nogawkami, wybierz fason boot-cut.
  • Idealne dla Ciebie są spodnie z prostymi nogawkami - to klasyczny fason, nieco męski, ale ostatnio bardzo modny. Jeśli nie znajdziesz dżinsów, które są dobre w talii i dopasowane w biodrach, kup lekko za duże i noś je opuszczone na biodrach (czyli w wersji boyfriend pants).

Jeśli chcesz podkreślić swoją figurę nosząc tzn. boyfriendy, zestaw je z kobiecym żakiecikiem wciętym w talii.

  • Przy Twojej figurze dobrze mogą prezentować się także rurki. Ale tu musisz uważać - zbyt wąskie nogawki dodadzą optycznie kilku centymetrów Twoim biodrom i zniekształcić proporcje sylwetki. Jak więc wybrać rurki? Przyjrzyj się stylowi amerykańskiej celebrytki Kim Kardashian, która znana jest ze swojej zabójczej, prawdziwie kobiecej, figury. Jeden z jej sekretów - gdy nosi rurki, zawsze zakłada wysokie obcasy.

Zobacz także: Znajdź idealne dżinsy - 7 przykań

  • Długie nogawki - zapomnij o przykrótkich dżinsach, nogawki mają układać się na butach. Jeśli nosisz wysokie obcasy, spodnie powinny lekko je zakrywać.

Zobacz także: Tej jesieni noś długą spódnicę!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Co to za propaganda? Klepsydry powinny nosić wysoki stan, żeby podkreślać talię, a nie obniżony stan! Producenci powinni myśleć i o takich kobietach, a nie szyć tylko dla jednej sylwetki-chłopczycy!