Jak kupić idealne dżinsy?

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które bezskutecznie szukają idealnej pary dżinsów, to wiesz, że trudniej jest znaleźć niż Święty Graal i igłę w stogu siana razem wzięte.
/ 07.09.2010 17:03

Trudne? Ale podobno to możliwe. Sekret tkwi w fasonie. Marki odzieżowe zaczęły słuchać klientek, które wyedukowane przez Trinny i Susannę oraz Goka Wana, wiedzą, że muszą poznać swój typ sylwetki ubierać się zgodnie z nim, aby dobrze wyglądać.

Idealne dżinsy mają wiele zadań do spełnienia. Powinny wydłużyć nogi, podnieść pupę, wysmuklić biodra, podkreślić talię. A przy tym wciąż zapewniać wygodę i swobodę ruchów, oraz, oczywiście!, wciąż być zgodne z ostatnimi trendami.

Wśród dziesiątek marek, setek modeli dostępnych na rynku, różniących się od siebie rozmiarówek i zmieniających się co sezon trendów, można się łatwo zgubić i spędzić długie godziny w przymierzalniach sklepowych, po to tylko, by dojść do wniosku, że dżinsy to nie spodnie dla Ciebie. Albo wydać pieniądze na kolejną parę spodni, która utonie w czeluściach szafy, i której to pary nie będziesz nosić, bo szybko dojdziesz do wniosku, że źle się w niej czujesz i jeszcze gorzej wyglądasz.

Tradycyjnym „dżinsowym” oznaczaniem rozmiaru są dwie cyfry poprzedzone literami W i L. To pierwsze litery angielskich słów, W to waist – talia, L to leg-noga. Numery następujące po nich to rozmiar podany w calach (1 cal to 2,54 cm). Jednak nie wszystkie dżinsy są w ten sposób oznaczone, część marek używa rozmiarów oznaczanych literowo: S (small – z j. ang. small, czyli rozmiar mały, najmniejszy to XS czyli extra small), M (medium, rozmiar średni), L (large, rozmiar wielki), XL (extra large, rozmiar bardzo duży) – niestety, ten podział wprowadza wiele zamieszania, bo niemalże każda marka ma własne podejście i arbitralnie wyznacza, co jest w ich asortymencie duże, a co małe.

Jest jeszcze rozmiarówka europejska – podawana w cyfrach, najczęściej od rozmiaru 32/34 (XS), ale tu zamieszanie jest jeszcze większe, bo na przykład rozmiary włoskie zaczynają się od liczby 38, która odpowiada zwykle rozmiarowi XS, francuskiemu 36 i niemieckiemu 32/34. Rozmiarówka amerykańska zaczyna się od 00 (podwójne zero)… Naprawdę trudno to wszystko ogarnąć, tym bardziej, że to znajomość właściwego rozmiaru to dopiero połowa sukcesu – bez znajomości zalet i wad własnej sylwetki nie da się wybrać właściwej i dobrze dobranej pary dżinsów. I tu może pomóc akcja marki Levi’s.

Nawet jeśli znasz swój rozmiar, zawsze przymierz dżinsy przed zakupem. Rozmiarówki marek mogą się od siebie znacznie różnić.

Modny trend - futerko

Mark Levi’s postanowiła dokładnie i szczegółowo ocenić kobiece sylwetki, by znaleźć najlepsze dla nich fasony. W badaniach wzięło udział 60 000 kobiet z całego świata, ich sylwetki zostały zeskanowane w specjalnych trójwymiarowych tubach. Te szczegółowe globalne badania wykazały istnienie trzech wyraźnych kształtów sylwetek, które występują u 80% populacji kobiet na całym świecie.

Marka chwali się, że powstały w oparciu o te wyniki Levi's® Curve ID to nowatorski i jak dotąd najbardziej zindywidualizowany na świecie system krojów damskich dżinsów. Biorąc pod uwagę różnice w kobiecych kształtach Levi’s® określił 3 typy sylwetki. Tak powstała linia Curve ID. Pierwsza linia dżinsów zaprojektowana na podstawie rzeczywistych kształtów kobiecego ciała.

Jak znaleźć doskonale dopasowane spodnie marki Levi’s dla swojej sylwetki? Trzeba znaleźć swój właściwy identyfikator Levi’s® Curve ID. W tym celu należy obliczyć różnicę pomiędzy 2 punktami - 10 cm poniżej talii, oraz w najszerszym miejscu w biodrach - 20 cm poniżej talii.

Jak wygląda idealna jesienna kurtka?

Te trzy sylwetki to:

  • Prosta Sylwetka (Slight Curve) – jeśli po różnica pomiędzy dwoma punktami jest mniejsza niż 7,6 cm, to właśnie Twoja sylwetka. Spodnie Levi’s® Curve ID z tej linii podkreślają talię i uwydatniają delikatnie figurę. Obcisły krój opinający uda podkreśla pośladki i nadaje im idealny kształt.
  • Zaokrąglona Sylwetka (Demi Curve) – to Twoja sylwetka, jeśli uzyskałaś liczbę pomiędzy 7,7 a12,7 cm. Twoje Levi’s® Curve ID uwypuklą talię i delikatnie podkreślą krągłości Twojej figury. Te dżinsy dostępne są w krojach skinny, straight oraz skinny bootcut, w 11 wykończeniach.
  • Pełna Sylwetka (Bold Curve) – jeśli Twój wynik to powyżej 12,8 cm, to Twoja sylwetka, a Levi’s® Curve ID podkreślają rzeczywisty kształt figury, opinając talię bez żadnych marszczeń i odstawania kształtują damską sylwetkę. Dostępne w krojach: straight, skinny i skinny bootcut.

Levi’s Curve ID pomoże oszczędzić czas na przymierzanie fasonów, które nie są przeznaczone dla Twojej sylwetki - a to oznacza mniej stresów podczas zakupów. Nam spodobały się jeansy damskie slim fit.