Jaką suknię ślubną wybrać dla figury z brzuszkiem?

Jaka suknia ślubna dla figury z brzuszkiem?

Jaką suknię ślubną nasza stylistka poleca dla figury ze sporym brzuszkiem, dużym biustem i szerokimi ramionami? Jakie dobrać do niej dodatki i jaką fryzurę, żeby wyglądać korzystnie?
/ 01.03.2011 13:25
Jaką suknię ślubną wybrać dla figury z brzuszkiem?

Jestem chyba klasycznym jabłkiem, mam 172 cm wzrostu i 90 kg wagi, szerokie ramiona,duży biust (F), spory brzuszek,wąskie biodra i szczupłe nogi. Proszę o poradę jaką suknię i dodatki wybrać do ślubu? Ewa z Częstochowy.

Zobacz także: Jak korzystać ze światowych trendów w modzie?

Jeśli zauważyłaś, że górna część Twojej sylwetki jest nieproporcjonalnie większa od części od pasa w dół, czyli: masz wąskie biodra, smukłe i szczupłe nogi, ale za to obfity brzuszek, biust i dość szerokie ramiona, to Twoją sylwetkę możemy przyrównać do kształtu odwróconego trójkąta. W klasyfikacji sylwetek słynnych Trinny i Susannah jesteś kielichem.

Twoją żelazną zasadą jest: podkreślanie atutów Twojej sylwetki! A masz czym się pochwalić, dlatego sukienka ślubna powinna być dobrana tak, aby Twoja figura wyglądała idealnie.

W przypadku większego biustu najważniejszy jest dobór bielizny, pamiętaj, aby każdą kolejną suknie ślubną przymierzać w już odpowiednio dobranym biustonoszu. Wybierz suknie, która pięknie wyeksponuje dekolt. Najbardziej odpowiednim dekoltem dla Twojej sylwetki będzie dekolt serce, obowiązkowo podtrzymany szerokimi ramiączkami. Ramiączka muszą być proporcjonalne do rozmiaru biustu – im większy biust, tym szerszych ramiączek potrzebujesz. 

Polecamy: Wiosenne prezenty dla Kobiet

Dobrze, jeśli górna część sukienki usztywniona zostanie gorsetem, jednak unikaj w tej części wszelkich aplikacji typu koronki lub drapowania, optycznie Cię poszerzą. Szukaj sukni w kształcie litery A, rozszerzającej się ku dołowi. Aby zrównoważyć obfity biust i szerokie ramiona, najlepiej, aby dolna część sukni miała efektowne drapowania, możesz również poszukać sukni z trenem.

Uważaj na błyszczące materiały! Poszerzają!

W kwestii dodatków zrezygnuj z ciężkiej biżuterii w okolicy szyi. Dużo korzystniej wyglądać będzie ozdobna bransoletka w połączeniu z delikatnymi kolczykami.

Upięte włosy wysmuklą twarz w przeciwieństwie do bujnych loków. 

Masz problem  z doborem odpowiednich fasonów ubrań do sylwetki? Nie wiesz jak rozpoznać swój typ figury? Chcesz znaleźć swój styl lub poznać tajniki pracy ludzi mody? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@infornext.pl! Na Twoje pytanie odpowiedzą doświadczone stylistki i personal shopperki. Zastrzegamy sobie prawo do odpowiedzi na wybrane pytania.