Otylia Jędrzajczak fot. ONS.pl

Jak zatuszować grube ramiona - Porady stylisty - Trendy sezonu

Na prośbę naszej użytkowniczki Renaty radzimy jak uporać się z tą częścią ciała za pomocą odpowiedniego stroju
Izabela Bielecka-Gnaś / 22.06.2015 10:42
Otylia Jędrzajczak fot. ONS.pl

Jak ukryć masywne ramiona?

Mogą być różne przyczyny dla których chcesz ukryć ramiona. To że są masywne to tylko jeden z powodów. Jeśli są zbyt jak na kobietę umięśnione, za szerokie, bądź po prostu już przez wiek niezbyt apetyczne - lepiej je delikatnie zamaskować.

Złe fasony

jak ukryć masywne ramiona

Zdecydowanie zabronione są wszelkie fasony, które narażają ramiona na pełną ekspozycję, czyli topy i sukienki.
  • na ramiączka
  • tuby
  • bustiery
  • wiązane na szyi.
Powinnaś tez unikać krótkich rękawków, szczególnie tych ciętych po skosie. Niestety te restrykcje dotyczą także lata! Gdy jednak upał nie daje ci spokoju i upierasz się przy krótkim rękawie sprawdź czy nie jest za wąski i nie opina zbytnia ramion. Zapomnij o bufkach, poduszkach i rękawach zakończonych gumką.

Dobre fasony

jak ukryć masywne ramiona

Najlepsze dla ciebie będą bluzki, które ukrywają ramiona, czyli długość do łokcia lub dłuższe. Odpowiednie proporcje ramionom dodadzą także rękawy rozszerzane lub zakończone falbaną. Powinnaś tez nosić bluzki o luźnych zwiewnych rękawach, nieco zbluzowanych. Ważne by materiał wokół ramion swobodnie z nich zwisał, zamiast uporczywie przylegać. Zapomnij o sterchu na ramionach!

Możesz tez spróbować zrównoważyć szerokie ramiona odpowiednim dołem. Stawiaj na rozszerzane fasony, jak spódnice o kroju litery A, czy spodnie dzwony. Unikaj natomiast spódnic i spodni zwężających się ku dołowi. Mały dół tylko optycznie powiększy ramiona i sprawi, że twoja sylwetka będzie wyglądała jak odwrócony trójkąt.

Pamiętaj, też, że najsubtelniejszym elementem twoich masywnych ramion są nadgarstki. Podkreśl je delikatnie bransoletką, ale tylko wąską i delikatną, która nie zasłoni nadgarstków, a tylko podkreśli.

Więcej sprawdzonych porad stylisty:

Tagi: stylista