Krótkie spódniczki zostaw w szafie
Najczęściej popełnianym błędem wizerunkowym jest zbyt wyzywający sposób ubierania się w pracy. Kobiety, które zdecydują się na epatowanie walorami w pracy, narażają się na negatywne postrzeganie przez pracodawcę i współpracowników. Niezależnie od posiadanych umiejętności zawodowych są wówczas postrzegane jako osoby mniej kompetentne. Zbyt głębokie dekolty i spódnice mini wyglądają nieprofesjonalnie, dlatego osoby ubierające się w taki sposób są pomijane przy awansach częściej, niż ich skromniej ubrane współpracownice.
W pracy zapomnij o głębokim dekolcie. Plażowe okulary noś sobie w czasie urlopu!
Zobacz też: Dobierz płaszcz wiosenny do typu sylwetki - porada
„Jeśli uwielbiasz kobiecy wygląd, mini zastąp ołówkową spódnicą do kolan, a zamiast obcisłej, wydekoltowanej bluzki włóż koszulę w stonowanym kolorze, którą możesz upiększyć stylowym elementem ozdobnym w postaci broszki lub apaszki” – radzi Małgorzata Majewska ekspert monsterpolska.pl
Wakacyjny nastrój w pracy
Piękna pogoda sprawia, że z przyjemnością zakładamy lekkie ubrania i delikatne buty. Nie wszystkie letnie stroje są odpowiednie w pracy. Unikajmy zatem bluzek i sukienek odkrywających ramiona, ponieważ wyglądają one nieelegancko. Dopuszczalne są natomiast koszule z krótkim rękawem.
Takie przezroczystości w pracy są nie do pomyślenia! Tego typu stylizacje lepiej zostaw sobie na intymne spotkania w czasie prywatnym
Zobacz też: Dobór kolorów i kolorystyka stroju - poradnik
Nawet jeśli jest bardzo ciepło, pod żadnym warunkiem nie zakładajmy sandałów do pracy. „Buty, które nie zakrywają pięt i palców zostawmy na weekendowe spacery. Są one nieprofesjonalne i mogą zaszkodzić naszemu wizerunkowi zawodowemu” – radzi ekspert. „Ponadto jeśli decydujemy się na spódniczkę, nawet jeśli na dworze panuje upał, zawsze miejmy na sobie rajstopy”.
Delikatność i elegancja
Na nasz wygląd ma wpływ nie tylko nasz strój. Dlatego niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, unikajmy zbyt mocnego makijażu i zadbajmy, by nasze włosy były zawsze dobrze ułożone i wyczesane. Osoba zbyt mocno umalowana może zrazić do siebie współpracowników oraz partnerów biznesowych.
W pracy unikamy też zbyt jaskrawych kolorów oraz nieładu na głowie. Odkryte ramiona? Latem tylko w towarzystwie lekkiej marynarki
Zobacz też: Kolorowe spodnie dla dojrzałych kobiet
Męski wizerunek w pracy
Najczęstsze błędy wizerunkowe mężczyzn dotyczą złego doboru garnituru, nieodpowiednich krawatów, koszul oraz butów.
Moda męska w pracy powinna być zdyscyplinowana, klasyczna i stonowana
Zobacz też: Letnie gafy modowe dojrzałych kobiet
„Rozpięte kołnierzyki, poluzowane krawaty mogą się kojarzyć z niedbalstwem, co ma negatywny wpływ na to jak jesteśmy postrzegani” – mówi ekspert. „Starajmy się, by koszula w pracy była zawsze wyprasowana, czysta i dobrze zapięta, a krawat schludnie związany”.
Marynarka powinna być dobrze skrojona i dopasowana do sylwetki. Unikajmy krzykliwych kolorów, które nie pasują do profesjonalnego wizerunku. Krawat i buty powinny być odpowiednio dobrane do stroju.
Kroje mogą być nowocześniejsze, ale zasady dresscodu są niezmienne, zwłaszcza w pracy
Nawet jeśli Twój prywatny styl ubierania różni się od strojów wymaganych w pracy, musisz pamiętać, że odpowiedni wygląd może mieć pozytywny wpływ na Twoją karierę. Pamiętaj, że nawet jeśli stanowisko, które sprawujesz nie wymaga kontaktu z klientami zewnętrznymi, to wciąż swym wyglądem wywierasz wrażenie na swoim szefie i współpracownikach.