POLECAMY

Jak przechowywać zimowe ciuchy

Kilka dobrych porach jak uporać się z chwilowo niepotrzebnymi ciuchami i im nie zaszkodzić
Jak przechowywać zimowe ciuchy fot. FREE
Jako że wiosna tuż-tuż, nie możemy doczekać się wymiany garderoby. Na samą myśl pożegnania zimowych, ciężkich ubrań przepełnia nas niewypowiedziana radość.

Po chwili jednak ogarnia też panika, w której pojawia się kłopotliwe pytanie: gdzie i w jaki sposób przechować ubrania, by bez szwanku dotrwały kolejnej zimy?

Drzwi do bezpiecznego przechowywania
Kurtki, płaszcze i inne okrycia wierzchnie chronią nas w zimie przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Pod koniec sezonu musimy je jednak spakować i znaleźć im nowe miejsce na kilka miesięcy. Ubrania te najłatwiej jest powiesić na wieszakach w tradycyjnej szafie. Nie zapomnijmy przy tym, by były wyprane i porządnie wysuszone – unikniemy w ten sposób zawilgocenia materiału i pojawienia się nieproszonych moli. Dobrym pomysłem jest również użycie drewnianych i plastikowych wieszaków zamiast metalowych, które mogą powodować zagniecenia materiału. Szafa będzie letnią kryjówką nie tylko dla okryć. Na jej półkach możemy składować przeróżne ubrania i dodatki (czapki, szaliki), tak by wszystko gromadzić w jednym miejscu.

Porządki w szulfandii
Jeśli trudno nam ustalić, gdzie ostatnio widzieliśmy nasz ulubiony sweter, a po otwarciu szafy ukazuje nam się Narnia, to znak, że potrzebujemy lepszej organizacji. Posegregowanie ubrań w różne kategorie znacznie ułatwią meble z szufladami, np. komoda. Szuflady nie tylko pomieszczą, ale również odseparują różne części garderoby: swetry, spodnie, a także dodatki – czapki, rękawiczki i zimowe szaliki. Takie rozwiązanie sprawi, że gdy niespodziewanie nastąpi nawrót złej pogody, nie będziemy musieli przetrząsać wszystkiego po kolei.

Skrzynia nie tylko na pościel
Bywa, że w przepełnionych ubraniami szafach brakuje miejsca na buty. Typowe szafki na obuwie nie dają zbyt dużego pola do popisu, gdyż są w stanie pomieścić zaledwie kilka par. Praktycznym i zarazem prostym rozwiązaniem jest schowanie ich w drewnianej skrzyni. Pamiętajmy, by przed schowaniem butów po sezonie wypełnić je szarą gazetą – w ten sposób zapobiegniemy powstawaniu zniekształceń.

Dla prawdziwych kolekcjonerów
Kiedy fakt, że szafki przestają się domykać pod naporem rzeczy nie powstrzymuje przed zakupem nowego płaszcza na wyprzedaży, każdy wygospodarowany skrawek miejsca jest dla nas zbawieniem. Nadprogramowe ilości ubrań można ulokować w tapczanie. Atutem takiego rozwiązania jest łatwy dostęp - dobrze więc ułożyć ubrania tak, by najcieńsze były w zasięgu ręki. Nigdy nie wiadomo, kiedy wiosenna pogoda się zmieni i do łask wróci wełniany golf. Odzież najlepiej przechowywać w workach próżniowych, dzięki którym zaoszczędzimy miejsce i zachowamy jej świeży zapach. Coś się nie mieści? Zastanówmy się nad małymi porządkami. Jeśli dana rzecz nie była używana przez cały sezon, być może nie warto jej zatrzymywać.

Na wszystko jest miejsce
Perspektywa wiosennej reorganizacji może przerażać nawet największych pedantów. Zachowajmy jednak spokój. Zimowe ubrania z powodzeniem ukryją szafy, komody, skrzynie i inne funkcjonalne meble. Warto w tym celu wykorzystać każdy znaleziony w mieszkaniu zakamarek. Pamiętajmy również o właściwym przechowywaniu – jeśli złożymy i poukładamy ubrania z odpowiednią starannością, kolejnej zimy odwdzięczą się nam nieskazitelnym wyglądem. Jeśli twoje meble to za mało, dobre schowki i przybory do przechowywania znajdziecie w sklepie internetowym Kelman.pl.
Tagi: garderoba
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)