Spódnica midi - sięgająca do połowy łydki, fot. Monnari

Jak nosić długą spódnicę - 7 pomysłów na stylizację

     Projektanci sugerują, byśmy zapomniały o mini. Teraz pora na długą spódnicę - której dolna krawędź sięga sporo poniżej kolan.
/ 05.10.2016 14:20
Spódnica midi - sięgająca do połowy łydki, fot. Monnari

 

Jesienne pokazy pełne były sukien i spódnic nowej długości - pojawiły się u Lanvin, w wersji romantycznej u Chloe, drapowane u Mariosa Schwaba, kolorowe u Marca Jacobsa, klasyczne u Salvatore Ferragamo. W każdym stylu, dziewczęcym niczym z lat 50., rock'n'rollowym, eleganckim, minimalistycznym i gotyckim (na przykład u Givenchy), wąskie, szerokie, o linii A. Nie muszą sięgać podłogi, po latach dominacji mini za długie uważamy wszystkie spódnice o długości pomiędzy kolanami a kostkami (a więc długość midi i maksi).

Jak je nosić?

1. Minimalistycznie - w zestawach monochromatycznych, z prostymi koszulami, małymi topami, dopasowanymi żakietami.

2. Zwyczajnie - jak u Jil Sander, gdzie długie spódnice w intensywnych kolorach zestawiono ze zwykłymi białymi t-shirtami.

3. Warstwowo - tak jak u Givenchy - noś przezroczyste spódnice z legginsami lub szortami.

Jeśli boisz się nowej długości, eksperymentuj ze spódnicami nieco dłuższymi od tych, które do tej pory nosiłaś - zaprzyjaźnij się ze spódnicami tuż za kolana lub do połowy łydki. Taka długość pasuje prawie wszystkim kobietom - jeśli boisz się, że optycznie skróci Ci nogi, noś rajstopy w kolorze spódnicy, wybieraj modele z podwyższoną lub wysoką talią i nie zapominaj o wysokich obcasach.

4. W stylu lat 70. - sukienki i spódnice z wysoko zaznaczonymi taliami, zestawione z butami na platformach i kapeluszami z dużymi rondami.

5. Rock'n'rollowo - ze skórzanymi lub dżinsowymi kurteczkami, z ciężkimi butami motocyklowymi lub butami na koturnach.

6. Z oksfordami lub jazzówkami i skarpetkami - taki nieco szkolny w charakterze zestaw nawiązuje do mundurków noszonych w prywatnych brytyjskich szkołach.

Jeśli jesteś drobna, najlepszym fasonem dla Ciebie będzie spódnica o linii A.

7. W wersji eleganckiej - z małymi żakiecikami, kaszmirowymi sweterkami, dopasowanymi górami.

Zobacz także: Jak robić zakupy - rady Goka Wana