POLECAMY

Jak dobrze bawić się na studniówce?

Bal studniówkowy to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dla wielu maturzystek będzie to pierwsza tak elegancka impreza. Oto kilka rad jak nie zawieść swoich oczekiwań i zakończyć tę noc z zapasem pięknych wspomnień na długie lata.
Jak dobrze bawić się na studniówce?

Dobry partner gwarancją sukcesu

Często zdarza się, że dziewczynom sen spędza z powiek brak partnera na studniówkę. Jeśli nie masz chłopaka, może to okazać się dość problematyczne. Nie zniechęcaj się jednak – poszukaj kandydata wśród swoich kolegów. Jeśli tu dalej problem nie uległ rozwiązaniu, podpytaj koleżanki: może one znają kogoś kto sprawi, że będziesz się dobrze bawić, ale też nie przyniesie ci wstydu. Chyba nikt nie chciałby, aby jego studniówkowy partner upił się do nieprzytomności, lub eksponował swoje złe nastawienie poprzez siedzenie w kącie.

Zapraszając kogoś na studniówkę pamiętaj, że to ty płacisz za zabawę partnera. Musisz też dbać, by czuł się komfortowo i dobrze się bawił. Dlatego najlepiej wybrać się na bal z kimś, kogo dobrze znasz i w kogo towarzystwie czujesz się swobodnie.

Jeśli mimo wszystko nie uda ci się nikogo zaprosić, głowa do góry. Odkąd Beyonce nagrała „Single ladies” to żaden wstyd pojawić się na imprezie… samej! Pomyśl o korzyściach wynikających z takiego układu: koszty studniówki zmaleją (zapłacisz tylko za jedną osobę), a ty nie będziesz musiała martwić się o samopoczucie partnera i spokojnie oddasz się zabawie ze znajomymi z klasy. Nawet brak pary do Poloneza da się rozwiązać – możesz zgłosić się do odtańczenia go z dyrektorem szkoły, lub innym nauczycielem obecnym na studniówce.

Zobacz też: Elegancki trend – kołnierzyki

Komfort to podstawa

   Podstawą dobrego samopoczucia kobiety jest ładny wygląd – to po prostu fakt. Ważne jest jednak, byś w swojej studniówkowej stylizacji czuła się komfortowo. Tak więc długa, wąska suknia z pewnością doda ci szyku, jednak znacznie skrępuje twoje ruchy. A ty przecież masz przetańczyć całą noc! Drobne kroczki gejszy niestety nie są najlepszą techniką taneczną.
   Bardzo ważne (a nawet najważniejsze) są też buty. Z pewnością oczy zalśnią ci na widok srebrnych, 15-centymetrowych szpilek. Ale: stop! Za żadne skarby nie ubieraj ich na całonocny bal. Szczególnie, jeśli nie jesteś wprawiona w chodzeniu na tak wysokich obcasach. Konsekwencje założenia ich mogą być krwawe i tragiczne – bolące stopy zepsują ci humor na resztę wieczoru i uniemożliwią udział w dalszej zabawie.

Pamiętaj, by na Studniówkę nie ubierać zupełnie nowych butów, ponieważ mogą okazać się niewygodne, a nawet mogą poranić twoje stopy! Jeśli nie masz odpowiednich butów na tę okazje, o nowe postaraj się co najmniej miesiąc wcześniej i przynajmniej raz załóż je na jakieś wyjście – przekonasz się czy dasz radę przetańczyć w nich całą noc.

Jeśli koniecznie uparłaś się przy tych wysokich szpilkach, na wszelki wypadek weź ze sobą sprawdzoną parę innych butów – w razie jakichkolwiek problemów wystarczy, że zmienisz obuwie i będziesz mogła bawić się dalej.

Zobacz też: Studniówka 2012 - czarne sukienki

Pij z umiarem

Chociaż oficjalnie na Studniówce poza szampanem nie podaje się alkoholu, tajemnicą poliszynela jest, iż maturzyści troszczą się też o ten wspomagacz dobrej zabawy. Oczywiście, wszystko jest dla ludzi, a wy jesteście pełnoletni, jednak pamiętaj by nie przesadzać! Jako damie nie wypada ci upić się do nieprzytomności. Poza tym alkohol może ci zaszkodzić, co może skończyć twoją imprezę wcześniej, niż planowałaś. A chyba nie to chcesz wspominać po latach.

Jeśli na Studniówce zamierzasz pić alkohol, zrób przerwę w diecie – przede wszystkim dużo jedz w trakcie imprezy. Nie odmawiaj żadnego z ciepłych dań podawanych podczas zabawy i pod żadnym pozorem nie pij na pusty żołądek - nie dość, że tym sposobem szybko się upijesz, to twój żołądek może sprawić ci przykrą niespodziankę.

Odrobina alkoholu pozwala się wyluzować i poprawia humor, ale często też prowadzi do ekscentrycznych zachowań. Nie zapominaj, iż na tej imprezie nie jesteś bezkarna – obserwują cię nie tylko rodzice i nauczyciele, ale i wścibskie oko kamery, która zarejestruje wszystko co robisz! Jeśli nie chcesz, by całe rodziny twoich znajomych oglądały twój szalony taniec na stole, postaraj się trzymać swój entuzjazm w ryzach.

Nastawienie przede wszystkim!

Jeśli weźmiesz sobie wszystkie te rady do serca, z pewnością twoja zabawa na Studniówce zostawi po sobie mnóstwo miłych wspomnień na całe życie. Jednak gwarantem sukcesu nie jest przystojny partner, czy ładna sukienka, ale głównie odpowiednie nastawienie. Jeśli z góry zakładasz, że nie będziesz dobrze czuła na tego typu imprezie możesz sprawić, iż faktycznie tak się stanie. Postaraj się więc podejść do Studniówki pozytywnie i pomyśl jak szampańsko będziesz się bawić w gronie twoich znajomych z klasy, z którymi niedługo rozstaniesz się – być może – już na całe życie.

Wszystkim maturzystkom życzymy więc idealnej, niezapomnianej Studniówki i mnóstwa pięknych wspomnień!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/4 lata temu
naprawdę ludzie wynajmują kogoś na studniówkę ? :D moim zdaniem to nie grawantuje dobrej zabawy...
/4 lata temu
OFERUJE wynajęcie partnerów na studniówki, wesela i inne okazje. TYLKO MAŁOPOLSKA Wejdź na: http://www.partner-na-studniowke.pl/ GWARANCJA SUKCESU! ZAPRASZAM :)
/5 lat temu
nie zapominajcie dziewczyny o czerwonej bieliźnie ;d ja planowałam ale jak zobaczyłam te majtki: http://www.telimena.pl/product-pol-9541-Glamorous-Essence-String.html to nieco "pogłębiłam" tę czerwień o parę odcieni, bo zakochałam się w nich
POKAŻ KOMENTARZE (3)