POLECAMY

Jak dobrać rozmiar stanika

Odpowiedni stanik? Marzysz o takim? Nawet najdroższy i najbardziej wyszukany model biustonosza nie spełni swojej funkcji jeśli źle dobierzemy jego rozmiar. Co więcej brak odpowiedniego podtrzymania piersi może spowodować dolegliwości zdrowotne jak: bóle karku i kręgosłupa, a nawet stać się przyczyną nowotworów piersi. Sprawdź, jaki masz rozmiar stanika!

Choć większość kobiet uważa właściwy dobór biustonosza za elementarną sprawę, to niestety wiele z nich nie potrafi poprawnie dobrać rozmiaru stanika. Najczęstszym błędem jaki popełniają jest zbyt duży obwód przy jednocześnie zbyt małej miseczce. Kobiety często wybierają zły rozmiar staników, ponieważ wybierają go z przyzwyczajenia. A trzeba pamiętać, że rozmiaru biustonosza nie wybieramy raz w życiu. Ciało kobiece przechodzi w ciągu życia różne zmiany: diety, ciąże, przybieranie na wadze.

fot. Fotolia

Przed każdym zakupem należy zmierzyć stanik!

Jak sprawdzić, czy nosisz właściwy rozmiar stanika?

Wystarczy jak zadasz sobie poniższe pytania:

  1. Czy tylna część stanika "podjeżdża" do góry?
  2. Czy piersi wychodzą spoza miseczki?
  3. Czy część łącząca obie miseczki nie trzyma się ciała?
  4. Czy ramiączka Cię uciskają?
  5. Czy stanik przesuwa się, kiedy podnosisz ręce do góry?

Jeśli na choć jedno z postawionych wyżej pytań odpowiedziałaś twierdząco – musisz zmienić rozmiar swojego stanika.

Zobacz także: Rodzaje biustonoszy

Jak prawidłowo dobrać stanik - krok po kroku

1. Dobierz prawidłowy obwód stanika - w tym celu zmierz się bardzo ciasno pod biustem na wydechu. Otrzymaną cyfrę zaokrąglij do 5 cm w dół. W przypadku bardzo elastycznych biustonoszy tzw. rozciągliwych możesz wynik zaokrąglić nawet do 10 cm.

2. Dobierz właściwy rozmiar miseczki - zmierz się luźno w biuście. Symbol miseczki dobierasz odejmując od obwodu piersi rozmiar stanika, który powinien na Ciebie pasować, a nie obwód pod biustem (to najczęstszy błąd jaki popełniają kobiety).

Rozmiary miseczek

  • 12-14 cm - miseczka A
  • 14-16 cm - miseczka B
  • 16-18 cm - miseczka C
  • 18-20 cm - miseczka D

Kobieta, która ma pod biustem 72 cm powinna mierzyć staniki o obwodzie 65 cm. Mając przy tym w piersiach 83 cm powinna mierzyć miseczkę C lub D. (83-65=18)

Nie sugeruj się tabelami rozmiarów, w których należy się kierować obwodem pod biustem i w biuście. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz stanik o mniejszym obwodzie, jednocześnie musisz dobrać większy rozmiar miseczki.

Zapomnij o mitach związanych z dobieraniem stanika

To nie prawda, że miseczki C i D są przeznaczone dla kobiet o obfitym biuście. Miseczki E, F, G też przecież istnieją.

Zobacz także: Symbole na metkach

To, że Twój ostatni stanik był w rozmiarze B75, to nie znaczy, że kupując za miesiąc inny też będziesz miała ten sam rozmiar. Za każdym razem przymierzaj stanik - jego rozmiar może bowiem różnić się w zależności od fasonu, rozciągłości materiału czy firmy.

Pamiętaj o tym, że prawidłowo dobrany stanik odpowiednio modeluje Twoje piersi. Już po tygodniu będziesz widziała efekt - biust się odpowiednio ułoży, ujędrni i zaokrągli, znikną bóle kręgosłupa i karku. Warto przemyśleć zakup stanika za każdym razem - a zobaczysz, że efekt przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/4 lata temu
O braftingu fajnie napisane http://www.superstyler.pl/moda/brafitting-sztuka-doboru-biustonosza/ Oj jak długo nosiłam źle dobrany to aż wstyd się przyznać
/4 lata temu
ciekawe bo mam takie wymiary jak podają w artykule, ciągle mam problem z za szerokim obwodem i lądowaniem stanika pod szyją lub na brzuchu-zmora małych cycków. Do tego mam nierówne co nie pomaga. Zobaczę to 65c z ciekawości. Generlanie ostatnio zakupiłam sobie 70b, niby ok ale miseczka jednej (tej mniejszej) odstaje. Myślałam,że może trzeba A szukać, a tu każą większe....hmmm
/4 lata temu
Ja chętnie zajrzę jeszcze, bo od lat mam z tym problem, a to jak miseczka ok, to z zapięciem problem albo odwrotnie.
POKAŻ KOMENTARZE (10)