Homewear czyli w co się ubrać po domu?

Jak ubierać się po domu? fot. Fotolia
W czym chodzić po domu? Jak się ubierać w domowych pieleszach? Wystarczy byle jak i w byle co, bo przecież nikt nas nie widzi? Ubranie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie warto więc zastanowić się co i dlaczego powinnyśmy nosić w domu. Od czego zacząć porządki w szafie? Od poukładania naszego podejścia do ubierania się w głowie!
Jak ubierać się po domu? fot. Fotolia

Mieć czy być? Modowe dylematy współczesnej kobiety. Pytanie to powtarzane jest w różnych konfiguracjach od wielu lat, ale na ogół w kontekście poważnych życiowych problemów i powiązane jest bardziej z psychologią, niż z modą. A szkoda, ponieważ nie spotkałam jeszcze kobiety, która po jednej wizycie u psychologa wyszłaby uśmiechnięta i zawołała: życie jest piękne!

W swojej pracy spotkałam natomiast dużo kobiet, które zmieniały się, czytaj: piękniały i nabierały optymizmu, po założeniu spodni czy bluzki, zwłaszcza jeśli wcześniej obeszły wiele sklepów, w których wszystko było dla nich za małe.  To uświadomiło mi, jak ważny dla każdej kobiety jest  strój, w którym chodzi. Chciałabym dzisiaj skupić się na codziennym stroju polskich kobiet. Wszystkich kobiet: czyli aktualnych i przyszłych seniorek.

Zobacz też: Modna w wieku 60 i 60+

Od kilku miesięcy, gdy zadaję paniom pytanie, w czym chodzą w domu, to następuje niewielka konsternacja, po czym pada zawsze podobna odpowiedź: w legginsach, dresach i na ogół w byle czym. Żadna z nich nie zastanawiała się nigdy, jak ubrać się w domu. Drogie panie, z ręką na sercu, która z was przebierając się po pracy albo stając rano przed szafą świadomie wybiera strój, jeśli ma przed sobą kilka godzin w domu i mnóstwo spraw do zrobienia?  No właśnie.

Donna Lisa

Kolekcja marki Donna Lisa 2011/2012

Zobacz też: Modne porady dla kobiet 70+ dotyczące stroju

A przecież każda z nas ma pełną szafę strojów! Tyle tylko, że kupowanych na konkretne okazje, jakby  życie przeciętnej polskiej kobiety składało się wyłącznie z wesel i komunii oraz świąt. Czasami jeszcze kupujemy coś do pracy,  zwłaszcza jeśli są tam wymagane konkretne stroje np. bank . A przecież w domu spędzamy także sporą część życia, patrzą na nas nasi mężowie, dzieci i wnuki. Dlaczego dla nich nie chcemy ładnie wyglądać? Na zdjęciach pokazuję Wam, drogie Panie, kilka zestawów, które się świetnie nadają do "chodzenia po domu". Zgodzicie się?

Donna Lisa

Kolekcja marki Donna Lisa 2011/2012

Zobacz też: Stylowa 50-tka - jak wyglądać modnie i młodo?

Proponuję chwilę refleksji na pytaniem: czy lepiej mieć pełną szafę i nie mieć się na co dzień w co ubrać, czy raczej dobrać pasujące do siebie zestawy i być zawsze dobrze ubraną? Mam nadzieję, że rozmyślania nastroją wszystkie panie optymistycznie i kiedy ruszycie na zakupy, to przez chwilę, patrząc na pełne ciuchów sklepy, nie będziecie patrzeć na  modele wyjściowe i na wesele, ale zastanowicie się nad zestawem, w którym chciałybyście widzieć siebie w domowym lustrze.

Donna Lisa

Kolekcja mark Donna Lisa 2011/2012

Zobacz też: Figura modnej seniorki - tuszujemy mankamenty

Na zdjęciach modelki mają kozaczki i kapelusze, ale po domu chodzimy oczywiście bez kapelusza i w wygodnych bucikach na płaskim obcasie.