Dla kogo biustonosz typu bardotka? fot. Materiały prasowe

Dla kogo biustonosz typu bardotka?

Jak wygląda? Dla jakiego biustu będzie najlepszy? Czy nadaje się do noszenia na co dzień? Dowiedz się wszystkiego o biustonoszu typu bardotka!
/ 07.06.2018 10:36
Dla kogo biustonosz typu bardotka? fot. Materiały prasowe

Bardotka to usztywniany biustonosz z kieszonkami na wkładki modelujące, który odkrywa górną część piersi. To konstrukcja z odpinanymi ramiączkami, z reguły wykończona od wewnątrz silikonową taśmą, która zapobiega opadaniu biustonosza. Jest idealny zarówno dla kobiet z małymi piersiami, jak i tych z większym biustem, w dobrej kondycji. Tym pierwszym polecany jest wybór stanika z push-upem, który doda krągłości i kształtu drobnym piersiom. W obu jednak przypadkach bardotka ma na celu podniesienie i wyeksponowanie biustu.

Bardotka - idealna na ślub i bal

Bardotka jest sprzymierzeńcem pań szykujących się na wielkie wyjście, elegancki bal czy  najważniejszy dzień w życiu kobiety – jej własny ślub. Dzięki nisko skrojonym miseczkom i odpinanym ramiączkom pozwala na ponętne odsłonięcie całego dekoltu oraz ramion. Na świecie bardotka to raczej rodzaj dekoltu odsłaniającego ramiona i biust, wylansowanego przez słynną francuską aktorkę, Brigitte Bardot. Do takiego dekoltu potrzebny był biustonosz bez ramiączek, eksponujący biust. Powstała w ten sposób konstrukcja szybko zyskała ogromne grono zwolenniczek, które chciały wyglądać jak podziwiana przez nie gwiazda. Podążające za jej stylem panie szybko zaczęły naśladować jej ubiór i szukały biustonoszy, które im również pomogą wyeksponować piersi przy dużym dekolcie. Najczęściej sięgały po biustonosze markowe. Tak jest do dzisiaj.

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

Dobierając rodzaj biustonosza ,warto pamiętać nie tylko o tym, co nam się podoba, ale także o kondycji naszych piersi i dobraniu do nich odpowiedniej konstrukcji oraz o dobrze dopasowanym rozmiarze – podkreśla Iwona Miklusiak, brafitterka marki Dalia. – Ciężar biustu trzyma się na obwodzie, dlatego niezwykle ważne jest dokładnie zmierzenie tej partii ciała. Dzięki temu stanik będzie stanowił solidne wsparcie dla kręgosłupa – dodaje.

Źle dobrany rozmiar może skutkować bólem pleców, a nawet deformacją piersi.

Dlatego ważne jest, aby w wyborze odpowiedniego biustonosza pomogła ci profesjonalna brafitterka, która znajdzie odpowiedni rozmiar i konstrukcję oraz poradzi, jak zakładać i nosić stanik.