Jak zakładać biustonosz - instrukcja krok po kroku

Wiele kobiet niewłaściwie zakłada biustonosz i nie zdaje sobie z tego sprawy. Jest to bardzo niebezpieczne nie tylko dla wyglądu ale i zdrowia biustu. Prezentujemy, w jaki sposób krok po kroku prawidłowo zakładać biustonosz.
/ 03.10.2015 13:35

Fot. ESOTIQ

Prawidłowe zakładanie biustonosza składa się z czterech podstawowych kroków:

Etap 1.

Wszystkie grafiki: ESOTIQ

Poluźniamy ramiączka w staniku. Będąc lekko pochylonym do przodu narzucamy ramiączka na ramiona i zapinamy stanik na najluźniejszą haftkę. Stanik można również zapinać z przodu i następnie obrócić go zapięciem do tyłu.

Polecamy: Jak dobrać idealny biustonosz?

Etap 2.

W pozycji wyprostowanej układamy stanik na biuście. Poprawiamy ułożenie obwodu oraz korygujemy wpasowanie fiszbin. Druty powinny okalać piersi i przylegać do klatki piersiowej. Układamy pierś w miseczce. W tym celu należy wsunąć dłoń do miski i delikatnie podnieść pierś, wygarniając ją spod pachy.

Podczas tej czynności przytrzymujemy fiszbinę drugą ręką do momentu, kiedy idealnie umiejscowimy pierś w miseczce.

Etap 3.

Pochylamy się do przodu. Delikatnie łapiemy stanik za fiszbiny i potrząsamy nim w lewo i w prawo. Dzięki temu piersi odpowiednio ułożą się w miseczkach.

Polecamy: Tabela rozmiarów biustonoszy

Etap 4.

Regulujemy ramiączka. Ich długość zależy od wzrostu kobiety. W tym celu możemy je zsunąć z ramion, aby swobodnie sięgnąć do regulatorów. Odpowiednio dopasowane ramiączka podnoszą lekko biust, nie wpijają się i nie spadają z ramion.