Gruszka: propozycja: „gruszki” korzystnie wyglądają w sukienkach akcentujących drobną górę, pod biustem luźno opadających w dół w styl lat 20. Najlepsze będą sukienki z szerokim, pionowym plisowaniem, bo wizualnie wydłużają sylwetkę.
Odwrócony trójkąt: charakteryzuje się wyraźnie szerszą linią ramion niż bioder i przeważnie dużym biustem. Sukienka powinna zatem zminimalizować szerokość ramion i dodać odrobiny objętości w strefie bioder dla stworzenia wizualnej równowagi pomiędzy górą i dołem.
Propozycja: sukienka o szerokim lub głębokim dekolcie w kształcie litery V lub serca, koniecznie bez rękawów i zwężana w talii. Spódnica powinna być wzbogacona falami bądź falbanami, które dodadzą biodrom objętości lub ozdobną przyciągająca uwagę do strefy szczupłych bioder, np. ozdobną kokardą lub paskiem z ciekawym elementem.
Tuba (prostokąt): cechy charakterystyczne - brak wcięcia w talii, ramiona i biodra wydają się być tej samej szerokości, co razem tworzy efekt braku kobiecych krągłości. Sukienka powinna zatem sprytnie stworzyć złudzenie wcięcia w talii i większego biustu.
Propozycja: idealny fason to sukienka wysoko zabudowana bez dekoltu – z golfem lub efektownie wiązana na szyi, z odkrytymi plecami, zwężana w talii paskiem lub gumka.
Klepsydra: cechy szczególne tego typu sylwetki to szerokie biodra i ramiona oraz seksownie głębokie wcięcie w talii. Fenomenalnie zaokrąglone biodra i ponętny biust warto podkreślić akcentując najdrobniejszą strefę Twojej figury, czyli talię.
Propozycja: Klepsydry na ogół mają duży biust, dlatego najpewniej jest zdecydować się na sukienkę ładnie go podkreślającym, np. w kształcie litery V lub serca z szeroko rozstawionymi ramiączkami. Sukienka powinna być zwężona w pasie, aby ładnie podkreślić równomierne proporcje między górą i dołem.