POLECAMY

Czy wiesz jak dobrać małą czarną do swojej figury?

Klasyczna "mała czarna" powinna znaleźć się w szafie każdej z nas. Jest dobra na każde okazje - sylwestra, studniówkę, przyjęcie czy imprezę w klubie. Pozostaje tylko wybór fasonu idealnego dla typu budowy ciała. Poniżej znajdziesz praktyczne rady, jaki fason małej czarnej najbardziej pasuje do twojej figury.
Czy wiesz jak dobrać małą czarną do swojej figury?

Gruszka: propozycja: „gruszki” korzystnie wyglądają w sukienkach akcentujących drobną górę, pod biustem luźno opadających w dół w styl lat 20. Najlepsze będą sukienki z szerokim, pionowym plisowaniem, bo wizualnie wydłużają sylwetkę.

Odwrócony trójkąt: charakteryzuje się wyraźnie szerszą linią ramion niż bioder i przeważnie dużym biustem. Sukienka powinna zatem zminimalizować szerokość ramion i dodać odrobiny objętości w strefie bioder dla stworzenia wizualnej równowagi pomiędzy górą i dołem.

Propozycja: sukienka o szerokim lub głębokim dekolcie w kształcie litery V lub serca, koniecznie bez rękawów i zwężana w talii. Spódnica powinna być wzbogacona falami bądź falbanami, które dodadzą biodrom objętości lub ozdobną przyciągająca uwagę do strefy szczupłych bioder, np. ozdobną kokardą lub paskiem z ciekawym elementem.

Tuba (prostokąt): cechy charakterystyczne - brak wcięcia w talii, ramiona i biodra wydają się być tej samej szerokości, co razem tworzy efekt braku kobiecych krągłości. Sukienka powinna zatem sprytnie stworzyć złudzenie wcięcia w talii i większego biustu.

Propozycja: idealny fason to sukienka wysoko zabudowana bez dekoltu – z golfem lub efektownie wiązana na szyi, z odkrytymi plecami, zwężana w talii paskiem lub gumka.

Klepsydra: cechy szczególne tego typu sylwetki to szerokie biodra i ramiona oraz seksownie głębokie wcięcie w talii. Fenomenalnie zaokrąglone biodra i ponętny biust warto podkreślić akcentując najdrobniejszą strefę Twojej figury, czyli talię.

Propozycja: Klepsydry na ogół mają duży biust, dlatego najpewniej jest zdecydować się na sukienkę ładnie go podkreślającym, np. w kształcie litery V lub serca z szeroko rozstawionymi ramiączkami. Sukienka powinna być zwężona w pasie, aby ładnie podkreślić równomierne proporcje między górą i dołem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
a ja znalazłam w tym temacie infografikę, ładnie pokazane na obrazkach co i jak: http://www.blog.naia.pl/infografika-jak-dobrac-mala-czarna-figury/