POLECAMY

Jak dobierać buty i torebki?

Takie same, czy zupełnie różne? Zobacz, jak dobierać dodatki, by wyglądać modnie.
Jak dobierać buty i torebki? fot. Fotolia

Jak dobrać torebkę do butów?

Wspólny styl

Dbaj o to, by dodatki były "z tej samej bajki". Do romantycznej torebki dobierz delikatne, kobiece balerinki lub szpilki, do cięższych kowbojskich botków zaś – np. torbę-worek z frędzlami.  Kierując się tą zasadą i zachowując oba dodatki w tym samym stylu możesz robić większe odstępstwa kolorystyczne, jak również połączyć ze sobą torebkę i buty o różnych deseniach.

Ten sam wzór

Gdy deseń na obu dodatkach jest identyczny, to jest to na ogół komplet z tej samej firmy. Klasyka i wyznacznik elegancji. Takie dodatki doskonale "spajają" strój, łatwo też dopasować je do różnych strojów. To dobra propozycja dla kobiet, które nie czują się pewnie przy komponowaniu swoich strojów i mają dość konserwatywne podejście do mody.

Z jednego materiału

Pewne tworzywa "lubią się" bardziej, inne mniej. Dość kapryśna jest np. lakierowana skóra, która marnie wygląda w połączeniu z zamszem czy płótnem. Podobnie jest z tkaniną. Najbezpieczniej wtedy zestawiać ze sobą te same materiały. Mniej wymagająca jest matowa skóra, która "wytrzyma" towarzystwo i lakieru i zamszu.

Akcent w stroju

Czasem kreacja, szczególnie ta prosta, klasyczna, aż prosi się, by ją nieco ożywić. Warto wtedy uatrakcyjnić ją jednym, nietypowym dodatkiem (butami lub torebką właśnie). Może on być w zupełnie innym kolorze niż reszta stroju, z innego tworzywa, czasem nawet w innym stylu. Takie połączenie przykuwa uwagę, wygląda nowocześnie i odejmuje lat.

Może zainteresują cię też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)