POLECAMY

Na co zwrócić uwagę kupując nową bluzkę?

Na jakie szczegóły zwracać uwagę, aby znaleźć najlepszą dla siebie?
Na co zwrócić uwagę kupując nową bluzkę? fot. FREE Imax/Tree
Masz w czym wybierać – bluzka koszulowa, z dzianiny lub bawełny. Każda z nich, gdy jest dobrze uszyta, będzie jak druga skóra.


Na co zwrócić uwagę kupując bluzkę?


Kołnierzyk i mankiety

Ten pierwszy musi być doskonale skrojony i wszyty. Powinien też ładnie i symetrycznie układać się po obu stronach szyi. Z kolei mankiety muszą być starannie wykończone. To właśnie one wychodzą na pierwszy plan, nawet gdy bluzkę zwykle nosisz pod marynarką.


Dobra długość

Bluzka koszulowa powinna być na tyle długa, byś mogła nosić ją wpuszczoną w spódnicę czy spodnie (zbyt krótka będzie się wysuwać, gdy się schylisz i usiądziesz lub podniesiesz ręce do góry). Jeżeli bluzkę zamierzasz nosić wypuszczona na wierzch, sprawdź, czy dokładnie wykończona jest jej dolna część.


Mały wielki guzik

Szczególnie zwróć uwagę na ten pierwszy. Nie powinien być wszyty zbyt wysoko (bluzka będzie nieładnie się układać lub rozchodzić na biuście) ani za nisko (będzie widać stanik).


Prosty fason

Masz wątpliwości, jaki wybrać krój? Postaw na bluzki bez kołnierzyków. Wyglądają doskonałe i z żakietem, i kardiganem. Możesz też bardzo łatwo zmienić ich charakter za pomocą dodatków (apaszki, naszyjnika, kolczyków, bransoletki).


Ważne szczegóły

Bluzka z dzianiny powinna mieć ładnie wykończone i niezbyt ciasne ściągacze, koszulowa starannie wszyte guziki, a w bawełnianej muszą idealnie równo biec boczne szwy (często są krzywe).


Zobacz jeszcze:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)