Biżuteria w męskim stylu

Najbardziej konserwatywni znawcy mody mówią, że jedyna biżuteria, jaką może nosić mężczyzna to zegarek, obrączka i spinki do mankietów. Jednak w XXI wieku zasady są nieco bardziej elastyczne.
/ 04.06.2010 15:12

Przesada nadal nie jest w cenie, ale wyraziste dodatki jak najbardziej! Męska biżuteria ma podkreślać osobowość i styl noszącej ją osoby. Ma pokazywać, że nosi ja facet, a nie chłopiec, stąd też odważne zabawy z materiałami, stal łączona z kauczukiem i drewnem, tytan ozdobiony brylantami, skóra z metalowym dodatkami.

Tytan nie kojarzy się ani z moda, ani z biżuterią, jednak ten metal łączy lekkość z niezwykłą twardością, stąd wykorzystywany jest w lotnictwie i przy budowie pojazdów kosmicznych. I doskonale sprawdza się jako kruszec wykorzystywany w biżuterii – minimalistyczny, prawdziwie męski i zaskakująco ozdobny. Równie efektownie prezentuje się stal - niezwykle twarda i wytrzymała, odporna na zarysowania, antyalergiczna. Podkreśla siłę i odporność noszącej ją osoby – bez względu na płeć! Kauczuk, choć nie kojarzy się z jubilerem, doskonale współgra i ze srebrem, i ze stalą, tworząc połączenie idealne dla młodych mężczyzn, którzy lubią modę i nietypowe zestawy.

Na co dzień lepiej nie szaleć z biżuterią. Zasada to dotyczy obu płci, najlepiej postawić na jeden, góra dwa wyraziste dodatki. W przypadku mężczyzn warto podchodzić do sprawy konserwatywnie i konsekwentnie, jeśli zegarek, to łączony z najwyżej ze spinkami do mankietów lub bransoletą. Jeśli bransoleta jest wyrazista, to lepiej zrezygnować ze spinki do krawata.

Zobacz także: Weź udział w konkursie "Baw się modą"

Mężczyzna obwieszony łańcuchami (nawet tymi z najcenniejszych kruszców) kojarzy się bardziej z siłownią i solarium niż miejscem pracy. Nieśmiertelniki, modne od kilku sezonów, lepiej ukryć pod koszulą, one zdecydowanie bardziej pasują po godzinach, noszone do ubrań w nieco militarnym stylu i do t-shirtów. Lepiej też nie nosić całych kompletów, wystarczy wybrać jeden element – wciąż „po męsku” oznacza „minimalistycznie”.

Zobacz także: Męska kolekcja od Reserved - wiosna/lato 2010

Jeśli lubisz biżuterię, ale dress-code w pracy zabrania zbyt ostentacyjnej biżuterii, to zawsze można wybrać nieco mnie rzucające się w oczy dodatki – srebrny brelok do kluczy lub pendrive.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/31.08.2010 11:03
Jeśli chodzi o męską biżuterię, to najbardziej podobają mi się proste, wyraźne bransoletki. Uważam, że Panom pasuje także drobny kolczyk w jednym uchu.
/13.07.2010 13:13
Męska biżuteria kojarzy mi się z tytanowymi, jubilerskimi wyrobami. Wydaje mi się, że tytan, jak żaden inny doskonale oddaje charakter każdego mężczyzny:) Swoją droga uważam, że to znakomita sprawa - taka biżuteria nie tylko dopełnia charakter mężczyzny, ale czyni go dla kobiet bardziej atrakcyjnym. Ostatnio oglądałam znakomite wyrobi jubilerskie na stronie hadrys.pl - głównie męskie obrączki, ale nie tylko - waśnie taka biżuteria najbardziej pasuje mi do rasowego faceta.