POLECAMY

Co zrobić, żeby po zdjęciu czapki włosy wyglądały pięknie?

Wiele kobiet nie nosi zimą czapki, bo po jej zdjęciu, nie może doprowadzić włosów do porządku. Są oklapnięte, elektryzują się albo wyglądają nieświeżo, mimo że kilka godzin wcześniej były myte. Sprawdź, jak sobie z tym radzić.
Co zrobić, żeby po zdjęciu czapki włosy wyglądały pięknie? fot. Fotolia

Koniec z brzydkimi włosami spod czapki - co nosić na głowie?


- Ma być ciepło, wygodnie, modnie i nie za ciasno. Sięgnij więc po hitowe, luźne, smerfne czapki, które przylegają tylko do czoła i uszu. Nie lubisz czapek? Postaw na kaptur lub obszerny, kultowy komin. Zadbaj też o to, by nakrycia głowy wykonane były z naturalnych materiałów, wtedy skóra głowy oddycha swobodnie, a włosy są mniej narażone na elektryzowanie - radzi Maciej Maniewski ambasador marki Fale Loki Koki.

Włosy długie i półdługie - jak się czesać pod czapkę?


- Gdy twoje włosy są długie lub półdługie masz masę możliwości. Najłatwiej je rozpuścić. Mogą swobodnie wystawać spod nakrycia głowy. Możesz też założyć je za uszy. Po zdjęciu czapki przeczesz je szczotką lub dłonią, aby unieść je u nasady - dodaje Maniewski.

Poza tym istnieje całe mnóstwo upięć i uczesań, które dobrze wyglądają zarówno pod czapką, jak i po jej zdjęciu.

Szczególnie polecam warkocz zapleciony na bok głowy. To tylko pozornie banalne uczesanie stwarza dużo możliwości: tradycyjny, luźny, holenderski, kłos i wiele innych splotów. Wybór należy do ciebie! Dobrym pomysłem będzie także koński ogon. Włosy mogą być związane wysoko lub nisko.


Włosy krótkie - ładne po zdjęciu czapki


Utrzymanie pod czapką fryzury z krótkich włosów to nie lada wyzwanie. Bardzo ważna jest tutaj podstawa, czyli odpowiednie strzyżenie. Odpowiednio wycieniowane włosy  układają się w pożądany efekt bez większego wysiłku związanego z ich codzienną stylizacją. Dla dodania im objętości można utrwalić fryzurę lakierem. Gdy masz taką możliwość stylizuj krótkie włosy już po zdjęciu czapki.

Dlaczego noszenie czapki jest ważne dla włosów?


Nakrywać głowę trzeba dla dobra włosów i uchronienia ich przed niszczącym działaniem niskich temperatur. Narażone na mróz staną się kruche, matowe i łamliwe. Cebulki i mieszki włosowe mogą ulec uszkodzeniu, co doprowadzi do wypadania włosów.


Warto nosić czapkę i zadbać w tym czasie o odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów, aby uchronić je przed przetłuszczaniem, elektryzowaniem i utratą objętości.

Włosy oklapnięte i przetłuszczone - możesz temu zapobiec


Utrata objętości, przetłuszczanie i oklapnięta fryzura to kolejny problem wystający spod czapki. Dla zachowania naturalnej lekkości przede wszystkim zrezygnuj z ciężkich kosmetyków. Używaj  lekkich odżywek w sprayu, naturalnych szamponów. Ważne jest dokładne usunięcie zanieczyszczeń obciążających włosy.

Konsultacja: Maciej Maniewski - ambasador marki Fale Loki Koki
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)