POLECAMY

Piękne włosy spod czapki

Włosy pod czapką nie mają łatwo. Elektryzują się, łamią, przetłuszczają, nie chcą układać. Na szczęście są sposoby, żeby nie marznąć i jednocześnie mieć piękne i lśniące włosy.

piękne włosy spod czapki

fot. Fotolia

Nie tylko latem włosom należy się ochrona. Zimą warunki atmosferyczne są dla nich równie szkodliwe jak mocne słońce i trzeba im pomóc.

Na wahanie temperatur - odżywka!

Nagła zmiana temperatury to coś normalnego zimą. Bardzo często zmieniamy otoczenie: z zimnego parkingu wchodzimy do ogrzewanego biura, marzniemy na przystanku, by wejść do dusznego autobusu, po spacerze i zabawach na śniegu rozgrzewamy się przy kominku. Włosy tego nie znoszą! Nie lubią też suchego powietrza z kaloryferów. Bez głębokiego i kompleksowego odżywiania stracą blask i będą się łamać. Używanie odżywki jest więc obowiązkiem, ponieważ zamyka ona łuski włosów i sprawia, że dzięki niej są gładkie i chronione przed uwarunkowaniami zewnętrznymi.

Sposób na elektryzowanie się włosów

Zimą często mamy problemy z włosami, które sterczą po zdjęciu czapki. Zjawisko elektryzowania się włosów można zniwelować za pomocą specjalnych urządzeń do pielęgnacji, tj. suszarka lub prostownica z funkcją jonizacji. Wewnątrz nich znajduje się jonizator, który wytwarza ujemne ładunki elektryczne zwane jonami ujemnymi, osłabiając dodatnie ładunki na włosach. Dzięki temu pojedyncze kosmyki zostają wygładzone, dobrze się układają i nie elektryzują, natomiast włosy są gładsze, podatne na układanie oraz osiągają idealny kształt. Ważne jest również systematyczne nakładanie odżywki po każdy myciu głowy.

Polecamy: 7 najczęstszych błędów w stylizacji włosów

Piękne włosy spod czapki

Są kobiety, które wolą marznąć niż narazić się na to, że czapka zniszczy ich wypielęgnowaną fryzurę. Zimą trzeba znaleźć na to złoty środek i pogodzić się z tym, że po zdjęciu czapki nie będziemy miały grzywki jak spod linijki.

Ratunkiem dla kobiet z krótkimi włosami jest dobre strzyżenie i nastawienie, że ściągamy czapkę, poprawiamy włosy rękami i zapominamy o tym jak wyglądamy. Warto pamiętać również o tym, że elementem, który dominuje w trendach stylizacyjnych jest naturalność. A zatem powinniśmy uwydatniać pofalowania, naturalne wicherki i załamania. Najważniejsze są puszyste i lśniące włosy. Jeśli dobierzesz luźną czapkę, na pewno nie zaszkodzisz swojej fryzurze. 

Podziękuj ciasnym czapkom

Proponuję schować głęboko w szafie małe i ciasne czapki, które sprawiają, że włosy wycierają się, kruszą, a skóra się poci. Nie ma się co dziwić, że nosząc takie nakrycia głowy nie mamy lśniących i zdrowo wyglądających włosów. To samo dotyczy czapek ze sztucznych włókien. Szukajmy naturalny włókien i nośmy czapki typu oversize, które nie tylko dobrze wyglądają, ale też są modne i wygodne.

Polecamy: Fryzury ukrywające niedoskonałości

Autor: Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
ja mam zawsze problem zimą, bo strasznie mi się elektryzują. Raz jedynie po jakiejś fajnej odżywce w salontuiteraz.l zostały ujarzmione. chyba muszę się tam wybrać.
/3 lata temu
noszę czapki tylko z naturalnych włókien, a odżywki BB Biovax, i całą zimę jest ok
/3 lata temu
ja używam Prosalon serii z olejkiem arganowym, już dawno takiego odkrycia nie dokonałam :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)