Dziewczyna w czapce fot. FREE

Włosy pod czapką - co robić, żeby włosy wyglądały dobrze po zdjęciu czapki

Niemal każda kobieta wie, jak trudno jest ułożyć fryzurę, która będzie nienagannie wyglądać po zdjęciu czapki. Włosy się puszą, falują bądź szybko przetłuszczają. Oto nasze sprawdzone sposoby na ich ułożenie.
Małgorzata Machnicka / 08.06.2018 10:04
Dziewczyna w czapce fot. FREE

Każda z nas bez względu na to czy ma włosy krótkie czy długie, proste czy kręcone, ma ich zaledwie kilka na krzyż czy całe mnóstwo, po zdjęciu czapki wygląda po prostu... źle. A przynajmniej gorzej niż przed jej założeniem. Mam nadzieję, że większość z was przez lata zmądrzała (patrz: ja) i nosi czapkę zawsze, gdy wymaga tego temperatura, poświęcając tym samym idealną fryzurę. Jak więc zredukować do minimum spustoszenie, jakie w kilkanaście minut potrafi zrobić zimowe nakrycie głowy?

Sprawdź 7 najmodniejszych fryzur na wiosnę

Co zrobić, żeby włosy wyglądały dobrze po zdjęciu czapki?

Warto zacząć od postaw i pewnie was nie zaskoczę, że najważniejsza jest odpowiednia... czapka! Najlepiej sprawdzi się ta o luźnym kroju i z naturalnych materiałów (wełna, bawełna, włókno bambusowe), które mniej elektryzują włosy.

Pod czapką, np. czapką damską marki Big Star, noś włosy związane w luźny koczek lub kucyk. Potem wystarczy tylko je rozpuścić i palcami lekko roztrzepać - włosy będą nadal pełne objętości.

Zaprzyjaźnij się z suchymi szamponami - ja osobiście ich nie cierpię, ale przepraszam się z nimi za każdym razem, kiedy moja fryzura woła o pomstę do nieba, a woła tylko po zdjęciu czapki. Miej go zawsze w swojej torebce - na rynku dostępne są miniaturki tego produktu.

Zdrowe, grube włosy o wiele mniej się elektryzują niż te zniszczone i cienkie. Zadbaj więc o odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Przez całą jesień i zimę stosuj mocno regenerujące odżywki i maski do włosów.

Jeśli masz krótkie włosy, stylizuj je dopiero po zdjęciu czapki. Zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz - trwa to raptem kilka minut, a jeśli masz dobrze ostrzyżone włosy to uporasz się z tym szybciej.

Po której stronie nosić przedziałek?

 

Tagi: włosy