POLECAMY

Po której stronie nosić przedziałek?

Myślicie, że macie fryzurę idealną?
Po której stronie nosić przedziałek? fot. FREE/kolaż Polki.pl

Kobiety uwielbiają zmieniać fryzury. Często robią to pod wpływem chwili, bo przecież nic tak nie poprawia nastroju jak zakupy czy właśnie wyjście do fryzjera. Niestety, nie wszystkie metamorfozy są udane i wtedy przychodzi jeszcze gorszy nastrój. Czy wiecie, że tak naprawdę najczęściej wystarczy drobna zmiana, aby poczuć się wyjątkowo i ładniej?

Wybierając przedziałek dla siebie możemy przebierać w kilku opcjach: na prosto, prawostronny i lewostronny. Jak wybrać ten idealny? Wszystko zależy od kształtu twarzy, drobnych asymetrii na twarzy i małych defektów. Pamiętajcie, aby najpierw dobrze przeanalizować swoją twarz. Zauważyć czy któraś z brwi nie jest niższa lub wyższa od drugiej, czy mamy duży nos, wysokie czoło, jak rozstawione są oczy. Ważną sprawą jest też to jak naturalnie układają się włosy. Dobrze dobrany przedziałek to jeden z najważniejszych elementów fryzury.

To, jaki przedziałek powinnaś zrobić, nosić również od objętości twoich włosów. Przedziałek pośrodku sprawi, że będą bardziej płaskie, a dzięki przedziałkowi z boku dostaną objętości!

Przedziałek z boku - dla kogo?

Idealnie sprawdzi się przy twarzy okrągłej, wysokim czole, dużym nosie - ogólnie przy drobnych defektach i asymetriach. Zawsze łagodzi rysy i sprawia, że twarz staje się delikatniejsza. Może dodać wdzięku i ukryć mankamenty, ale też odsłonić to, co chciałybyśmy zatuszować.

Lewostronny czy prawostronny?

Wszystko zależy od tego, na którą stronę naturalnie układają się twoje włosy. Można jednak "wypracować" linię przedziałku, jeśli chcesz ukryć jakiś mankament znajdujący się na jednej z części twarzy. 

Przedziałek po środku - dla kogo?

Niestety pasuje tylko kobietom o symetrycznej, raczej pociągłej twarzy o regularnych rysach. Taka fryzura bardzo podkreśla wszelkie niedoskonałości - niesymetryczne brwi, szeroko lub blisko rozstawione oczy, niezgrabny nos. Najlepiej wygląda na włosach średniej długości i długich.

Więcej o modnych fryzurach:

Nowoczesny bob z grzywką
Najładniejsze fryzury z koczkami
Jak zrobić refleksy na włosach?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Takie artykuly nic nie wnosza i chyba pisane sa na zasadzie "kopiuj i wklej" WSTYD DROGA REDAKCJO !!!! oczywiscie komentarz bedzie skasowany