Wiosenne porządki na głowie i akcja Daj Włos

Warsztaty stylizacji fryzur, doboru peruk i chust dla kobiet w trakcie, po lub przed chemioterapią oraz Akcja Daj Włos organizowane przez Fundację Rak'n'Roll to specjalne wydarzenia, które zwracają szczególną uwagę samopoczucie i dbają o wizerunek kobiet z chorobą nowotworową.
/ 23.04.2012 11:41

W warszawskim Salonie Fryzjerstwo PJ przy ul. Emilii Plater 9/11 odbyły się kolejne warsztaty pod hasłem „Wiosenne porządki na głowie” zorganizowane przez Fundację Rak’n’Roll - Wygraj Życie. Panie zmagające się z chorobą nowotworową, mogły tego dnia poczuć się wyjątkowo pięknie i kobieco.

Zobacz też: Czy powinniśmy podcinać włosy?

„To jest czas dla nas. Na co dzień musimy być silne i nieustannie stawiać czoła problemom. Dziś bawmy się i zmieńmy swój wizerunek na wiosnę.” - takimi słowami, z ciepłym uśmiechem, rozpoczęła warsztaty Anna Kupiecka, koordynatorka Akcji Daj Włos. Niestety względy zdrowotne nie pozwoliły dotrzeć na warsztaty Magdzie Prokopowicz, właścicielce i założycielce Fundacji, ale życzenia od niej dotarły do wszystkich uczestniczek.

Warsztaty „Wiosenne porządki na głowie” powstały z myślą o kobietach w trakcie chemioterapii, tuż przed lub tuż po. Wpisują się w filozofię fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie, która chce odmienić schemat myślenia na temat choroby nowotworowej oraz pokazać, że z rakiem można walczyć w kolorowy sposób.

Zobacz też: Zdrowe włosy – fakty i mity

„Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów wyglądu kobiety. Ich utrata podczas chemioterapii, jest dla wielu pań bardzo trudnym, czasem nawet traumatycznym doświadczeniem. A dobrze dobrana peruka, makijaż, dzień spędzony w towarzystwie i pod opieką profesjonalistów dbających o dobry wygląd, mają zbawienny wpływ na samopoczucie wielu z nich.” – przekonuje Piotr Jesionkiewicz, stylista fryzur współpracujący z Fundacją Rak’n’Roll.  „Podczas warsztatów panie wzajemnie się wspierają. Zapominają na chwilę o chorobie, świetnie się bawią, śmieją, wygłupiają przed lustrem. Wychodzą naprawdę odmienione, zewnętrznie i psychicznie, są zmotywowane do działania, do dalszej walki. Takie spotkania także nam - stylistom, makijażystom, dodają skrzydeł.” – dodaje Piotr.

Zobacz też: Dopasuj z nami swoją fryzurę

Podczas warsztatów Elżbieta Kazytek – specjalistka z Rokoko Hair udzielała fachowych porad dotyczących noszenia peruk, chust i turbanów. Styliści Salonu Fryzjerstwo PJ stworzyli bardzo kobiece, wygodne fryzury na włosach naturalnych i na perukach. Sekretami na temat idealnego makijażu i praktycznymi poradami, jak uzupełnić utracone brwi i rzęsy, dzieliły się profesjonalne wizażystki - Agnieszka Wojciechowska i Agnieszka Grzelak. Uczestniczki warsztatów wzięły też udział w lekcji doboru kształtu oprawek okularów. O ich podniebienie w trakcie spotkania dbała restauracja Castello.

Zobacz też: Fryzura a kształt twarzy – najnowsze trendy

To pierwszy raz, kiedy Salon Fryzjerstwo PJ był współorganizatorem warsztatów, ale z pewnością nie ostatni. Fryzjerstwo PJ współpracuje z Fundacją Rak’n’Roll w ramach akcji Daj Włos polegającej na zbieraniu ściętych włosów i przekazywaniu ich firmie Rokoko, która produkuje peruki. W akcji może wziąć każda osoba, która podczas wizyty w salonie fryzjerskim zmieniając swój wygląd chce mieć możliwość poprawy wyglądu innych. W ramach akcji Daj Włos włosy, które zwykle lądują w koszu na śmieci, zmieniają się w peruki odmieniające życie kobiet z chorobami nowotworowymi.

Redakcja poleca

REKLAMA