modne fryzury screen Instagram

Warkocz DNA - jak go zrobić, szalony trend na Instagramie

To propozycja dla odważnych! Zobacz, jak wygląda jedna z najpopularniejszych fryzur Instagrama.
Karolina Kalinowska / 26.07.2018 09:38
modne fryzury screen Instagram

Warkocz to jedno z najpopularniejszych i najbardziej kobiecych upięć. Jest odpowiedni na co dzień, ale równie dobrze sprawdzi się jako fryzura na ślub, festiwal lub randkę. W ostatnich latach styliści fryzur prezentowali niezliczone wariacje na temat tego klasycznego uczesanie. Niektóre zaskoczyły nawet nas! Obecnie hitem w mediach społecznościowych jest warkocz inspirowany DNA! 

9 najmodniejszych fryzur na sezon jesień-zima 2018/2019

Najmodniejsza fryzura na lato 2018 - warkocz DNA

Do tej pory kobiety najchętniej wybierały tradycyjne warkocze lub luźne upięcia, które były bardzo twarzowe i kobiece. Obecnie furorę na Instagramie robi oryginalnie wyglądający warkocz, który w niczym nie przypomina tego, co do tej pory widziałaś. 

Nie trudno nie się domyślić, że jego nazwa pochodzi od kształtu - fryzura przypomina podwójną helisę DNA. Naszym zdaniem to odważne, bardzo ciekawe i niezwykle kreatywne rozwiązanie, które z pewnością wypróbuje wiele kobiet. 

Gdy zobaczyłyśmy tę fryzurę, wydawało się nam, że jest ją w stanie wykonać jedynie wykwalifikowany fryzjer, ale zmieniłyśmy zdanie po obejrzeniu kilku tutoriali. Oczywiście potrzebna jest pewna wprawa, ale to jedynie kwestia praktyki. Gdy widzimy i robimy coś pierwszy raz, zawsze wydaje się nam, że jest to bardzo trudne :)

To uczesanie najlepiej wygląda na prostych długich lub półdługich włosach (niestety z krótkich włosów nie da się stworzyć efektownych skrętów). Dobrze, gdyby do tego nie były cieniowane - warkocz najlepiej prezentuje się, gdy na całej długości nie odstają pojedyncze kosmyki. 

Warkocz DNA - krok po kroku 

1. Zwiąż włosy w koński ogon i podziel go na 3 (w miarę równe) części.

2. Z części po prawej stronie wydziel cieńsze pasemko. Przełóż je nad pierwszym pasmem, potem pod drugim (środkowym) pasem i dołóż je do trzeciego, znajdującego się po lewej stronie. 

3. Teraz wydziel pasemko z przeciwnej strony - pasmo po lewej stronie. Przełóż je odwrotnie - pod pierwszym pasmem, nad drugim (środkowym) i dołóż je do trzeciego - znajdującego się po prawej stronie. 

4. Naprzemiennie wydzielaj ze skrajnych części pasma i przekładaj je z jednej strony na drugą, do momentu uzyskania pożądanego efektu. 

5. Gdy warkocz będzie już gotowy, zwiąż resztę włosów cienką gumką na dole. 

6. Pamiętaj, że włosy powinny być zaplatane ciasno, aby uzyskać charakterystyczny skręt. 

Poniżej znajdziesz krótkie wideo, które pozwoli ci rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące metody zaplatania warkocza DNA. Tutaj warkocz jest wykonywany z rozpuszczonych włosów, ale na początku znacznie łatwiej będzie ci wykonać go ze związanych. 

 

DNA BRAID TUTORIAL!!! Starting off with 3 strands, the middle one being smaller then the others as that will be a stationary strand. When taking a strand from left side you are going over that section, under the middle and adding to right side then taking a small section from right side is then brought under and then over the middle section and added to left section. Make sure your being consistent with that pattern, the braid naturally starts to twist towards left as you go down so you have to keep it tight while braiding or else it will become more difficult. Small sections are always better, they make the braid look more intricate. It’s always hard to fit a tutorial in 1 minute so I may post slower/longer one on IGTV! Happy Braiding 😀💗 . . . #behindthechair @behindthechair_com #modernsalon @modernsalon #americansalon @american_salon @hair.video #hairvideo #beyondtheponytail #beautylaunchpad #hotonbeauty @hotonbeauty @evahairofficial @hair.videos @hairvideoshow #tutorial #braids #dnabraid #hairgoals #hairofinstagram #stylistssupportingstylists #samvilla #hairinspo #hairinspo @mastersofbraids @hairvideosbystylists

Post udostępniony przez ALEXANDRA WILSON (@alexandralee1016)

 

Today's hairstyle #DNAbraid #3StrandFishtailBraid

Post udostępniony przez Nina Starck| HAIRSTYLES (@n.starck)

Więcej modnych fryzur:
Jakie fryzury będą modne w sezonie jesień-zima 2018/2019! Mamy 7 propozycji
Pastelowy róż odchodzi w zapomnienie? Latem na głowach króluje ten kolor!