Włosy a la Bardotka

Jak sama możesz uczesać się w stylu legendarnej seks-bomby…

Pełna seksapilu, spontaniczna, szalona i stworzona do kochania – tak świat kojarzy Brigitte Bardot. Jej fryzury były podobne – blond upięcia miały w sobie zmysłowość, urok młodości, radość życia. A że retro jest dziś bardzo w modzie, zachęcamy was do wypróbowania nowoczesnej wersji fryzurki a la Bardotka.

Uczesz się w stylu Brigitte Bardot          fot. asplashofvanilla.com

Zanim zaczniesz…
Najlepiej nie myj rano włosów. Seksowne zmierzwienie łatwiej uzyskać na włosach „brudnych”. Poza tym, musisz przygotować sobie wałki do nagrzewania, gumki, wsuwki, klamry do włosów, spray dodający objętości, lakier, grzebień, płaską szczotkę i czarną tekstylną opaskę.

Od podstaw…
Zaczynamy od dodania włosom objętości - rozpyl serum lub odżywkę w sprayu od nasady do połowy długości włosów. Zakręć włosy na czubku głowy na wałki aby je unieść – poczekaj aż wałki ostygną i zdejmij je.
Włosy nad samym karkiem zwiąż gumką w kucyka i owiń go wokół trzech palców, po czym upnij wsuwkami wkoło gumki.

Natapiruj
Sekcję włosów znad czoła unieś pionowo w górę i używając grzebienia natapiruj włosy na odcinku kilku centymetrów u nasady. Kolejno bierz następne sekcje włosów aż do karku stopniowo zwiększając długość tapirowanego odcinka – włosy na czubku głowy powinny mieć najwięcej objętości. Na koniec zaczesz palcami wszystkie włosy do tyłu.

Zwiąż
Zbierz włosy z tyłu i zrób z nich dwa kolejne kucyki –bezpośrednio nad pierwszym. Oba ponownie zawiń wkoło i upnij wsuwkami. Delikatnie zaczesz palcami przód i boki fryzury.

Umocnij
Metalowymi klamrami upnij włosy z przodu, kilka centymetrów od linii czoła, tak aby były bardziej płaskie niż reszta fryzury. Umocnij wszystko lakierem i usuń klamry. Całość umocnij czarną opaską.

Uczesz się w stylu Brigitte Bardot                     fot. canadianbeautyandspa.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)