Truskawkowy blond na głowach gwiazd

Okazuje się, że czerwiec to nie tylko pora na truskawki z bitą śmietaną. Różowy blond wydaje się owładać czerwonymi dywanami.
/ 09.06.2011 07:56

Okazuje się, że czerwiec to nie tylko pora na truskawki z bitą śmietaną. Różowy blond wydaje się owładać czerwonymi dywanami.

Fot. shesaid.com.au, hairstyles.co.uk

O truskawkowym blondzie było głośno już przed kilkom sezonami, ale dopiero gdy dwie hollywoodzkie seksbomby, powszechnie kojarzone z jasnymi lokami łamaczki męskich serc przefarbowały się na rudo, szaleństwo sięgnęło zenitu. Najpierw Scarlett Johansson, a ostatnio Blake Lively nadały swoim włosom koloru truskawek na potrzeby kręconych filmów - my jednak odkrywamy w złotych rudościach niezwykłą magię…

Truskawkowy blond stanowi idealne połączenie - seksownego, delikatnego złota z ognistą, ożywczą rudością. Niebanalne, nie rażące w oczy, nie zmieniające kobiety ani w marchewkę ani w sztuczną blondynkę. Ciepłe, czerwone refleksy pomagają cerze, zaś ciemniejszy odcień oszczędza włosy - efekt jest zwykle błyszczący i przyjemny dla oka.

Wcześniej w truskawkowych blondach widzieliśmy już m.in. Siennę Miller, Kate Hudson czy Nicole Kidman.

Fot. celebhairstyle.net, dolananreadbudwae.blogspot.com, omninfo.com

Jeśli chodzi o fryzjerskie tajniki, to najlepszy sposób na wydobycie całego uroku z rudawo-blond włosów to miksowanie odcieni, nawet trzech na raz: ciemniejszy u nasady włosów, jaśniejszy na reszcie a wszystko poprzetykane subtelnymi czerwieńszymi refleksami. Tej gry kolorami nie widać na pierwszy rzut oka, ale całość fryzury nabiera tekstury i dynamiczności.

Wizażyści zachęcają też aby nie przesadzać z nasyceniem rudości - dla większości z nas blondynek, jeden czy dwa tony wystarczą, żeby włosy nabrały pożądanego ciepła i blasku, a niepotrzebne uderzanie w intensywną rudość może raczej zaszkodzić i utrudnić powrót do zwykłego blond. Ogólnie kobiety z brązowymi i orzechowymi oczami powinny wybierać bardziej ciepłe odcienie, zaś ciemnookie i błękitnookie trochę chłodniejsze.

Warto też pamiętać, że rudość najszybciej się spłukuje i szybko blaknie na słońcu, dlatego zwłaszcza latem ochrona włosów jest wymagana - kosmetyki z filtrami UV, nakrycia głowy, oszczędne mycie to najlepsze środki zapobiegawcze.

Różne interpretacje truskawkowego blond:

Fot. hairfinder.com, quartz.he.net

Fot. taaz.com, forums.thefashionspot.com, haircolorsideas.com