Trendy fryzur: Koki górą

Z plecionkami czy kwiatami, ale zawsze upięte gładko i wysoko. W tym sezonie koki rosną, także na głowach gwiazd.
/ 09.11.2010 12:53

Są oryginalnym uzupełnieniem kreacji, szczególnie tej wieczorowej. Do tego wysmuklają szyję, podkreślają rysy twarzy i eksponują oczy. Im włosy są dłuższe i mają większą objętość (a przy tym są odżywione, lśniące i nawilżone), tym więcej dają możliwości. Bo teraz koki powiększają się zwłaszcza w górę! Jeśli lubisz się bawić trendami, możesz je przyozdabiać, np. cieniutkimi warkoczykami albo żywymi, dobranymi do koloru sukienki kwiatami. Szybko się przekonasz, że w takiej fryzurze nie przejdziesz niezauważona…

Jak upiąć kok krok po kroku
…radzi stylistka fryzur Dobrawa Piękos z warszawskiego salonu Dobrawa House of Hair:

1. Włosy uczesz gładko i zwiąż ciasno gumką na czubku głowy (jeśli wybierasz wersję z warkoczykami, wcześniej oddziel kilka pasm włosów i zapleć je przy skórze do wysokości upięcia).

2. Zebrane włosy natapiruj (możesz je też wcześniej zapleść), spryskaj lakierem i zawiń dookoła gumki, końcówki podpinając wsuwkami.

3. Upięty kok utrwal mocnym lakierem.

Na zdjęciu:
Kok w stylu retro powstał właściwie w drodze ze sceny do garderoby – opowiada „Party” stylistka fryzur Dobrawa Piękos, która czesała artystkę na festiwalu w Opolu. – W związku z tym, że nie było czasu na zmianę uczesania, wykorzystałyśmy fryzurę, którą Doda miała podczas swojego występu: związane, ozdobione przy skórze warkoczykami, mocno natapirowane i zaplecione w kłosa włosy. Wystarczyło okręcić warkocz wokół kitki, podpiąć wsuwkami i kok był gotowy!