POLECAMY

Szampony koloryzujące do 24 myć

Na opakowaniach szamponów koloryzujących do 24 myć często znajduje się informacja: poziom 2, co oznacza kolor półtrwały. Utrzymuje się on na włosach dłużej niż większość szamponetek. Trzeba jednak uważać na szampony koloryzujące z niektórych firm, bo nie zmywają się do końca albo nie zmywają się w ogóle.
Szampony koloryzujące do 24 myć

Jest to spowodowane tym, że barwnik dostaje się do wnętrza włosa. Amoniak w nich zawarty powoduje rozchylenie się łuski i wniknięcie barwnika do wnętrza włosa. Następnie małe cząsteczki barwiące łączą się z utleniaczem, w wyniku czego tworzą się duże cząsteczki barwnika, którym trudno jest wydostać się z wnętrza włosa. Zmywają się tylko te cząsteczki, które oblepiają włosy z zewnątrz.

Zwracaj również uwagę na kolory farb, które rzadko wychodzą takie, jak sugeruje to zdjęcie na opakowaniu. Kieruj się tą samą zasadą, co przy wybieraniu farby – kupuj zawsze farbę o ton lub dwa jaśniejszą niż oczekiwana, czyli np. jeśli chcesz uzyskać kolor: ciemny brąz, kupuj jasny brąz albo jasną czekoladę (bo ciemny i średni brąz często wychodzi czarny), a jeśli chcesz uzyskać jasny brąz, kupuj ciemny blond (bo jasny brąz wychodzi często jak średni lub ciemny brąz).

Zobacz także: Co warto wiedzieć o farbach i szamponach koloryzujących

Szampony koloryzujące do 24 myć mają następujące zalety:

  • można zmienić kolor włosów nawet o 3 tony (podczas gdy przy szamponetkach do 6-8 myć, tylko o 1-2 tony),
  • pokrywają pierwsze siwe włosy,
  • nadają włosom błyszczące i dużo bardziej intensywne kolory niż szamponetki do 6-8 myć.

Zawierają jednak środki utleniające i niekiedy amoniak, który niszczy włosy bardziej niż szampon koloryzujący do 6-8 myć. Nie oznacza to, że jeśli użyjesz półtrwałego szamponu koloryzującego raz w miesiącu Twoje włosy będą suche i zniszczone. Musisz tylko odpowiednio o nie dbać (podobnie, jak w przypadku włosów niefarbowanych, które bez odpowiedniej pielęgnacji stracą połysk).

Rozpoznasz je po tym, że w opakowaniu znajdują się 2 składniki, które trzeba ze sobą wymieszać, a na opakowaniu znajduje się informacja, że nie jest to kolor trwały.

Zobacz także: Szampony koloryzujące do kilku myć

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)