POLECAMY

Problemy z włosami? Oto 7 godnych polecenia szamponów bez SLS

Sprawdź, czy potrzebujesz szamponu bez SLS!
/ 3 miesiące temu

Moda na szampony bez SLS zatacza coraz szersze kręgi. Czy taki szampon jest dla wszystkich?

Substancja SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES w szamponach ułatwia mycie i odpowiada za wytwarzanie piany. Znajdziemy ją też w żelach pod prysznic, pastach do zębów i piankach do golenia. Na opakowaniu  możesz znaleźć także  nazwy: Amonioum Laureth Sulfate, Amonioum Lauryl Sulfate
Magnesium Lauryl Sulfate.

Zalety szamponu zawierającego SLS:

  • Szampony z SLS doskonale oczyszczają zarówno skórę głowy jak i włosy.
  • Są bardzo przyjemne w użytkowaniu, doskonale się pienią i spłukują z włosów.
  • Zostawiają je puszyste, odbite od nasady, sypkie.
  • Nie plączą  włosów.

Wady szamponu z SLS:

  • Regularne stosowanie może doprowadzić do naruszenia równowagi skóry głowy, czego następstwem jest produkowanie przez skórę  zwiększonej ilości sebum. Efekt - włosy tłuste u nasady, a suche na długości.
  • Skutkiem nadmiaru SLS może być przesuszona skóra, świąd, wypryski.
  • Włosy cienkie  po zastosowaniu szamponu bez SLS mogą wyglądać jak nieumyte.

Jeśli nie masz żadnych problemów z włosami nie musisz bać się SLS. Preparaty zawierające niewielką ilość SLS i nie mające długiego kontaktu ze skórą (szybko spłukiwane) są bezpieczne. Jednak gdy twoje włosy są suche i zniszczone, wtedy warto stosować delikatniejszy szampon. Z przetestowanych nam najbardziej przypadły do gustu szampony Apis i Orientana.

Polecamy!

10 seksownych fryzur, które uwielbiają faceci
Proste włosy - jak osiągnąć najlepszy efekt

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 miesiące temu
Takie szampony nadają sie dla włosów delikatnych, takie które sa osłabione. wtedy używanie łagodnych szamponów bez sls ma sens, ale i tak co jakiś czas warto mocniej oczyścić włosy. Jak miałam osłabione włosy to rzeczywiście stosowałam podobna pielęgnację. Włączylam tez codziennie stosowanie plastrów dermastic, które przyklejałam sobie na noc. Efekty były świetnie, a włosy się wzmocniły.
/3 miesiące temu
Ja staram się używać delikatnych szamponów bez sls, bo wiem, że wtedy moje włosy zostaną delikatnie potraktowane. Jestem też teraz na kuracji wzmacniającej wlosy z plastrami dermastic. Przyklejam je sobie na noc, aby wzmocnić swoje włosy u nasady, już w samych cebulkach, To naprawdę działa!