POLECAMY

Proste włosy zawsze wyglądają stylowo! Jak osiągnąć najlepszy efekt?

Jak prostować, żeby nie żałować?
/ 3 miesiące temu
Proste włosy zawsze wyglądają stylowo! Jak osiągnąć najlepszy efekt? fot. FREE

Większość efektownych stylizacji włosów – także proste fryzury – wymaga użycia urządzeń emitujących ciepło. To dzięki niemu zyskują one pożądaną fakturę. Jednak wysoka temperatura ma także negatywny wpływa na jakość włosów. Sprawia, że stają się matowe, łamliwe i powoduje rozdwajanie się końcówek. Aby temu zapobiec stworzone zostały specjalne kosmetyki termoochronne.

Szybkie i proste fryzury, które wykonasz sama!

Jak stosować kosmetyki termoochronne?

  • Zanim  użyjesz prostownicy czy suszarki, zabezpiecz nimi włosy. Osłonią je przed miejscowym przegrzaniem, ale też ułatwią modelowanie fryzury, gdyż mają właściwości wygładzające.
  • Zawierają specjalne cukry (ksyloza), które topią się w cieple i karmelizują, powlekając włos ochronną warstewką. Stosowanie takich kosmetyków nie naprawi już zniszczonych pasm, ale uchroni je przed kolejnymi.
  • Dobierz kosmetyk do swoich potrzeb. Na rynku dostępne są preparaty do prostowania i nadawania połysku, czy do delikatnej stylizacji, np. suszenia.
  • Te w postaci sprayu, świetnie sprawdzą się na cienkich włosach. Po rozpyleniu z odległości ok. 30 cm, zapewniają im ochronę bez ich obciążania i sklejania.
  • Do grubych i niesfornych kosmyków polecamy też preparaty w postaci kremu lub fluidu. Istotne jest to, by produkty te nanosić na wilgotne włosy.

Jak prostować włosy?

1. Prostownica

Przed modelowaniem włosów prostownicą,  dokładnie je wysusz. Zastosowana bowiem na wilgotnych kosmykach, może doprowadzić do zagotowania się wody pozostałej we włosach i przyczynia się do ich uszkodzenia. Susz włosy tak, by strumień powietrza był skierowany wzdłuż włosów. Dzięki temu wygładzisz je i uzyskasz większy połysk. W trakcie tego procesu przeczesuj włosy płaską szczotką, w ten sposób staną się o wiele prostsze. Pasma przeciągaj "żelazkiem" (każde maksymalnie trzy razy). Jeśli masz długie i grube włosy, stylizację ułatwi urządzenie z szerokimi płytkami grzejącymi.

2. Prostowanie na mokro

Można także kupić prostownicę przeznaczoną właśnie do prostowania włosów wilgotnych (np. Wet and Dry, Babyliss). Nie mogą być one jednak ociekające wodą, bo z prostowania nici. Takie prostownice posiadają ceramiczne płytki z otworkami z boku, przez które wydostaje się para. Prostowanie na mokro zajmuje trochę więcej czasu niż na sucho, ale na pewno mniej niż suszenie i dopiero później prostowanie.

3. Prostowanie szczotką

  • Daje bardziej naturalny efekt niż prostownica.
  • Na wilgotne włosy nanieś mleczko prostujące i rozprowadź je, przeczesując dużą płaską szczotką.
  • Nabieraj pasmo po paśmie na szczotkę i przeciągaj wolnym ruchem, susząc je suszarką.
  • Spryskaj grzebień lakierem nabłyszczającym i przeczesz nim włosy. Będą gładkie i błyszczące.

Więcej o stylizacji i pielęgnacji włosów:

7 kosmetyków, dzięki którym włosy do ramion będą wyglądały super. Musisz je mieć! Ta fryzura będzie hitem sezonu wiosna-lato 2018! Fokus na trendy! 7 najmodniejszych krótkich fryzur na 2018 rok

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/miesiąc temu
ja kupiłam szczotkę elektryczną w Wassermanie już jakiś czas temu i używam z zadowoleniem :) super opcja, bo robi naprawde dobrą robotę i moje włosy są zdrowe :)
/3 miesiące temu
jeśli włosy są słabe i poniszczone to prostowanie jeszcze to tylko uwydatni. warto bardziej je odżywić i zregenerować. u mnie fajnie działa odżywka 60 sekund i szampon great lengths. staram się regularnie stosować i widzę ładne rezultaty już
/3 miesiące temu
Najlepiej redukować ilość chemii do minimum. Ja uwielbiałam testować na sobie nowości, ale moje włosy cierpiały na tym strasznie, były słabe i łamliwe. A po ciąży zaczął się dramat bo zaczęły wypadać. Nic nie pomagało, siedziałam z dzieckiem w domu i płakałam widząc ilości włosów na podłodze w mieszkaniu. Trafiłam do trychologa i wiele wyjaśnił mi w temacie dbania o włosy. Zaczęłam od kuracji Mediceuticals - trwała cztery miesiące. Włosy odżyły ale ja dalej byłam zdeterminowana żeby odzyskały dawny blask i objętość. Skończyłam z farbowaniem i ograniczyłam zabiegi do minimum.