POLECAMY

Sylwestrowe uczesania

Modna sukienka i atrakcyjny makijaż to połowa sukcesu. Aby jednak przeżyć super Sylwestra potrzeba jeszcze dobrego samopoczucia i wspaniałej fryzury, przy czym u kobiet to pierwsze często idzie w parze z drugim!

Modna sukienka i atrakcyjny makijaż to połowa sukcesu. Aby jednak przeżyć super Sylwestra potrzeba jeszcze dobrego samopoczucia i wspaniałej fryzury, przy czym u kobiet to pierwsze często idzie w parze z drugim!

Dobór fryzury nie jest jednak wcale prosty. Bo nawet, jeśli uwzględnimy podstawowe warunki - typ sukienki i sposób jej wydekoltowania oraz nasze naturalne predyspozycje - jakość i kolor włosów, kształt twarzy, to i tak zostaje jeszcze ogromny wybór. Podpowiadamy, że klasyczne sukienki bez ramiączek lubią klasyczne uczesania, zaś trójkątna twarz nie znosi prostowanych włosów. Do ubraniowej awangardy potrzebujemy oryginalnej, artystycznej fryzury, zaś loki świetnie pasują twarzom w kształcie serca i tym okrągłym.

Fot. qhairmoderns.blogspot.com, Wella

Jeśli mamy już te podstawy, to pora zdecydować się na styl. We-2.pl podpowiada:

  • Klasyka: Idealna dla długich włosów w dobrym stanie - błyszczących i zdrowych. Takie można pozostawić rozpuszczone zakręcając wałkami lekkie fale na całej długości, zebrać w pół-kok pozwalając reszcie włosów z tyłu opadać na ramiona lub upiąć całość wysoko. Klasykę wypada ozdobić nabłyszczającym sprayem oraz czerwoną szminką.
  • Retro: to super rozwiązanie dla krótkich i półdługich włosów - ułożone w okrągłe pierścienie wokół uszu i czoło, bądź figlarnie podkręcone z zachowaniem asymetrii dodadzą smaczku sukienkom prostym oraz tym nostalgicznie wspominającym minione epoki. Tutaj nie oszczędzamy na żelu i nie zapominamy o akcesoriach - kokardy, grzebienie, ozdobne klamry, a nawet pióra!
  • Punk: Dla krótszy i średnich, nawet nie bardzo zadbanych włosów. Podstawowa reguła to pionowe postawienie włosów w nieładzie, najlepiej z wyróżniającą się grzywką i szalonymi pasmami zmywalnego koloru. Będzie pasować do miniówek, młodzieżowych topów i mocnego makijażu oczu.
  • Rock’n’roll: czyli duże włosy, uniesione u nasady w styli dawnych wokalistów rockowych. Błysk czy precyzja nie są tu wcale ważne - liczy się objętość i kolor. Do rockowych włosów bardzo pasują opaski oraz grzywy - te ostatnie utrwalamy mocno na lakier i podnosimy za pomocą wałków.
  • Romantycznie: czyli najlepiej w warkoczach. Duże sploty owijane dokoła głowy, najlepiej z sztucznymi wstawkami przywodzą na myśl Jane Austen, ale pasują jak najbardziej do XXI-wiecznych designerskich kreacji. Raczej na bal niż na dyskotekę i koniecznie z bardzo eleganckim, perfekcyjnym makijażem.
  • Chaotycznie: dla bardzo energicznych, szalonych, lubiących wesołą prowokację pań. W wersji łatwiejszej zaplatamy na świeżo umytych włosach malutkie warkoczyki i przez Sylwestrem rozplatamy całość podkreślając nabłyszczaczem pasma. W wersji trudniejszej (do utrzymania) upinamy włosy na czubku głowy i rozdzielamy i końcówki na cienkie pasemka, które za pomocą żelu i ultra mocnego lakieru ustawiamy na podobieństwo pawiego ogona. Niezwykle zjawiskowe.

Fot.  Balmain

Fot.  Balmain

Fot. Great Lenghts, Keller

Fot. Tim Hartley, prom-hairstyle.blogspot.com

Fot. Ken Picton, Michael Barnes

Zobacz także Modne fryzury na Sylwestra i karnawał

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
piękne loki :)