Suchy szampon - redakcyjny test produktów

Musicie go wypróbować!
Karolina Kalinowska / 15.02.2016 05:17

Nasze babcie i mamy nawet nie mogły śnić, o kosmetykach jakich obecnie używamy. Przecież jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet nie myślał o suchym szamponie w sprayu. Dzisiaj wiele kobiet nie wyobraża sobie bez niego życia.

Jak działa suchy szampon?

Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie mamy włosy i od efektu jaki chcemy uzyskać. Jednym z nas zależy na odświeżeniu fryzury, innym na objętości, a jeszcze innym na dodaniu im niepowtarzalnego blasku. Jednak większość produktów tego typu działa tak samo. Zawarta w nich skrobia absorbuje sebum, przez to włosy sprawiają wrażenie odświeżonych i bardziej puszystych.

Jednak należy pamiętać, że suchy szampon nie ma nic wspólnego z oczyszczaniem włosów i gwarantujemy wam, że nigdy nie będzie miał. Dlatego nie można go traktować jako alternatywy dla tradycyjnego mycia włosów. Jest jedynie kosmetykiem przedłużającym ich świeżość, ale i tak nie na długo.

 

Buckets of goodness. #purebotanicals

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Klorane USA (@kloraneusa)

Jaki suchy szampon wybrać?

W przypadku tego produktu nie ma złotej zasady. Niestety trzeba metodą prób i błędów znaleźć kosmetyk odpowiedni dla siebie. Już wiele razy przekonałam się, że szampon, który polecała mi koleżanka, u mnie się nie sprawdził i na odwrót. 

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że przetestowałam większość dostępnych na rynku suchych szamponów. Moje włosy najbardziej lubią kultowy Batiste. Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu nie można było go kupić w sklepach stacjonarnych i zamawiałam go przez internet. Bardzo często używam również produktu marki Kevin Murphy i Klorane.

 

#BTS of Day 1 of our 2016 Campaign shoot #kmshoot2016

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika KEVIN.MURPHY (@love_kevin_murphy)

Więcej kosmetycznych hitów:

Kosmetyki na wiosnę za mniej niż 40 zł
7 kosmetycznych hitów lutego
Dzięki tym kosmetykom będziesz wyglądała młodziej