POLECAMY

Koloryzacja sombre - zobacz najmodniejsze fryzury!

Która najbardziej wam się podoba?

Sombre pokochały kobiety na całym świecie. I nic dziwnego, ta metoda koloryzacji ma same zalety.  Sombre jest łagodniejsze i mniej kontrastowe od ombre. Jego fenomen polega na tym, że włosy wyglądają jak muśnięte słońcem - a wy jakbyście właśnie wróciły z wakacji.

Sombre odmładza i dodaje włosom objętości. Mogą sobie na niego pozwolić wszystkie kobiet, niezależnie od koloru i długości włosów, chociaż najłatwiejsze zadanie mają ciemne blondynki i szatynki. Sombre ma tylko jedną wadę - z tą metodą koloryzacji lepiej nie eksperymentować w domu, tylko udać się do doświadczonego fryzjera. Takie farbowanie wymaga sporych umiejętności, koloryzacja w domu może zakończyć się… płaczem.

Zobacz najmodniejsze fryzury ombre!

Sombre - na czym polega ta metoda?

Rozjaśniane pasemek zaczynamy kilka centymetrów od skóry głowy, dzięki czemu efekt jest bardzo naturalny. Nie jest to jednak typowy "odrost", a raczej efekt włosów rozjaśnionych słońcem. Koloryzacja sombre wymaga dobrania jaśniejszych odcieni niż naturalne włosy o maksymalnie trzy tony (przy ombre można się było pokusić nawet o 7-8). Kolory mają zmieniać się stopniowo, prawie niezauważalnie tak by to końcówki były najjaśniejsze. 

Sombre czy ombre?

Czym się różni sombre od ombre? Przede wszystkim tym, że sombre jest o wiele bardziej naturalne. Końcówki są najjaśniejsze, ale przy zachowaniu efektu naturalnego rozjaśnienia. Ponadto, w sombre ważne jest to, żeby refleksami pokryć przede wszystkim zewnętrzną część włosów - od spodu powinny zostać naturalnie ciemniejsze. Klasyczne ombre może wydawać się nieco płaskie. Włosy farbowane metodą sombre są optycznie gęściejsze i odejmują lat.

Do wykonania sombre hair używa się bardzo delikatnych kosmetyków bez amoniaku, dlatego jest to o wiele bezpieczniejsza dla włosów metoda koloryzacji niż klasyczne ombre, do wykonania którego wykorzystuje się farby i rozjaśniacze.

Sprawdź najmodniejsze kolory włosów na 2017!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Można z Venity kupic taki rewitalizator koloru 3 w 1 w piance z efektem płukanki i samemu w domu sobie pomóc w prosty sposób
/rok temu
ciężko pożniej dobrac samej kolor odrostu , a u fryziera byłoby drogo.. ja bym użyła sprey na odrosty loreal magic retouch i przesunęła wizyte o mc dalej