Przygotuj swoje włosy na lato - porady

To, co my kochamy w lecie najbardziej niekorzystnie wpływa na nasze włosy. Stylistka fryzur zdradza jak dbać o włosy, by po lecie były odżywione i pełne blasku.
/ 09.07.2014 09:25

Piaszczysta plaża, kąpiele w morzu i letnia bryza we włosach – to, co my kochamy w lecie najbardziej, może niekorzystnie wpłynąć na kondycję naszych włosów. Stylistka fryzur zdradza, jak przygotować włosy do lata, tak by po jego zakończeniu włosy były odżywione i pełne blasku. Podpowiada również jak dobrać odpowiedni kolor włosów oraz jak prawidłowo dbać o włosy farbowane.

Przygotuj swoje włosy na lato - porady

fot. Fotolia

Latem nasze włosy narażone są na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych. Słońce, wiatr, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie. Wszystko to może sprawić, że nasze kosmyki staną się przesuszone i matowe. Aby temu zapobiec należy odpowiednio je przygotować i odpowiednio dobierać kosmetyki.

 

Po pierwsze: NAWILŻAJ!

Niewystarczający poziom nawilżenia sprawia, że włosy stają się szorstkie i matowe, i mniej podatne na stylizację. Chcąc cieszyć się gładką, pełną blasku i olśniewającą fryzurą tego lata wybieraj kosmetyki, które zapewnią właściwe nawilżenie twoich włosów, a zyskasz lśniącą, gładką i bardziej elastyczną fryzurę.

 

Po drugie: KONTROLUJ!

Twoje włosy są niesforne i puszą się? Obawiasz się nawet najmniejszego letniego deszczu lub mżawki? Niepotrzebnie. Stosuj kosmetyki, które pomogą chronić twoje 
włosy przed nadmiarem wilgoci z zewnątrz, dzięki czemu zapobiegną ich puszeniu się.

 

Po trzecie: OLŚNIEWAJ!

Wieczorne wyjście wymaga zjawiskowej fryzury, dlatego warto wybierać kosmetyki, które wydobędą z twoich włosów naturalny blask. Sięgnij po szampon i odżywkę, które pomogą nadać włosom wypielęgnowany, zdrowy i atrakcyjny wygląd, a będziesz hipnotyzować na każdej wakacyjnej imprezie.

Na podstawie materiałów prasowych Wella