POLECAMY

Olejowanie włosów - jaki olej będzie najlepszy?

Olejowanie włosów staje się coraz modniejsze, ale nie ma się czemu dziwić. Zabieg ten daje dużo lepsze efekty niż nakładanie na włosy drogich kosmetyków, które mają za zadanie je nawilżyć i zregenerować. Chciałabyś wykonać olejowanie? Podpowiadamy, jaki olej wybrać!

Fot. Fotolia

Jeśli chcesz wykonać olejowanie włosów, ale nie wiesz, jaki olej wybrać, może zdecydujesz się na jeden spośród tych, które proponujemy!

W olejowaniu najlepiej sprawdzają się m.in. oleje: arganowy, rzepakowy, sezamowy, lniany, kokosowy, rycynowy, jojoba, oliwa z oliwek. Można również kupić oleje z orzechów (np. laskowych, arachidowych), pestek (np. wiśni, śliwki), owoców (np. avocado), nasion (np. czarnej porzeczki, jabłka), kiełków (np. pszenicy).

Nie ma ogólnej zasady, co do tego, jaki olej jest najskuteczniejszy. Jest to sprawa indywidualna. Jeśli jeszcze nie wiesz, który olej wybrać, kupuj je w małych buteleczkach i sprawdzaj. Taka mała butelka wystarcza na około 2-3 kompresy, po których można już mniej więcej ocenić skuteczność danego oleju.

Polecamy: Jak prawidłowo olejować włosy?

Wybierając olej warto sprawdzić jak pachnie, bo przykładowo olej sezamowy ma specyficzny zapach, który nie każdemu odpowiada i niestety po umyciu włosów trochę jeszcze go czuć. Większość olejów ma jednak neutralny zapach.

Istotną rzeczą podczas wyboru oleju jest jego jakość. Najlepiej kupować oleje naturalne, nie zawierające żadnych dodatków i nierafinowane (podczas rafinacji stosuje się wysokie temperatury, które pozbywają oleje cennych – w tym wypadku dla  włosów – nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E).

Jakość oleju jest ważna, są jednak osoby, którym wystarcza jednak zwykły olej rzepakowy, żeby ich włosy były nawilżone, gładkie i lśniące.

Polecamy: Dlaczego warto olejować włosy latem?

Tagi: włosy, olej
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Olejowanie uratowało moje suche włosy przed ścięciem na krótko! Trochę mi zajęło zanim się zregenerowały, ale warto było poczekać te kilka miesięcy:) Teraz używam tylko kosmetyków z olejami naturalnymi np. Royal Morrocan. Włosy trzymają fason :)