Najlepsze fryzury na plażę i wakacje

Jakie fryzury są najlepsze na plażę i wakacje? Latem marzymy o tym, żeby szpilki zamienić na japonki, marynarkę na zwiewną sukienkę, a nasze włosy pragną wyzwolenia ze sztywnych, biurowych koczków i wylakierowanych fryzur. Oto najlepsze naszym zdaniem fryzury na plażę i na wakacje. Zapoznaj się z naszymi poradami i obejrzyj inspirujące zdjęcia.
/ 24.11.2017 16:07

Wolność dla włosów

Nasz letni postulat brzmi: uwolnij swoje włosy! Przez cały rok więzione w ciasnych gumkach, pospinane wsuwkami w koczki, latem zasługują na odrobinę wolności. Rozpuść włosy i nie obciążaj ich zbyt wieloma produktami do stylizacji. Pianki, żele i lakiery niech pójdą w odstawkę. Jeśli masz naturalnie kręcone włosy – przestań je na jakiś czas prostować. Należy im się urlop! Latem stawiamy na naturalny look, lekko falowane, rozpuszczone włosy. Pozwól swoim włosom na odpoczynek nie tylko wtedy, gdy jesteś na urlopie.

Pamiętaj, że nawet z pozoru niewinne związywanie kosmyków w kucyk, jest dla włosów obciążeniem. Nawet jeśli nie zakładasz gumki zbyt ciasno, długotrwałe spinanie czy związywanie włosów nie jest dla nich korzystne. Przyczynia się do ich osłabienia, a metalowe elementy gumek są dla twoich kosmyków wyjątkowo nieprzyjazne.

Na zdjęciu: rozpuszczone, naturalne włosy/fot. Fotolia

Postaraj się jednak uniknąć częstego rozpuszczania włosów na plaży.  Promienie UV w połączeniu ze słoną wodą  i wiatrem, są dla włosów bardzo niekorzystnym połączeniem. To właśnie dlatego jak najmniejsza powierzchnia ich łusek powinna być narażona na działanie tych szkodliwych czynników. Rozpuszczanie włosów na plaży sprawia, że całe pasma są zagrożone zgubnym wpływem promieni słonecznych, morskiej wody i podmuchów wiatru.

Modny i wygodny – kucyk

W te wakacje nosimy kucyki w różnych wersjach – wysoko uczesane końskie ogony, nisko upięte, gładkie, ozdobione kwiatkiem… Chyba najmodniejszym wariantem kucyka jest ten „związany” pasemkiem włosów zamiast gumką. Proste rozwiązanie, a przy tym jakie wygodne!

Na zdjęciu: kucyk związany pasemkiem włosów/fot. Fotolia

Na zdjęciu: kucyk związany wysoko, na czubku głowy/fot. Fotolia

Skromny koczek

Na wieczorne wyjścia świetną alternatywą będzie niewielki koczek. Do jego ułożenia możesz użyć tzw. wypełniacza, dzięki któremu stworzenie takiej fryzury staje się dużo łatwiejsze.

Na zdjęciu: koczek na wieczorne wyjście/fot. Fotolia

Na plażę również możesz upiąć włosy w niesforny koczek, nadający twojej fryzurze wyglądu „prosto z łóżka”. Nie przejmuj się wystającymi pasemkami, czy krzywo założoną gumką – takie fryzury są latem 2013 bardzo modne, zwłaszcza na wakacjach! Kiedy robisz koczka na plażę, pamiętaj o zastosowaniu ochronnego sprayu UV. Po wyjściu z wody, na tak związane włosy możesz nałożyć maskę.

Warkocz na grzywce

Jedną z najmodniejszych fryzur na lato 2013 jest wersja z warkoczem na grzywce. Zaplatana grzywka to modny przebój tegorocznych wakacji! Nie tylko wygląda efektownie, ale jest po prostu bardzo wygodna – żaden podmuch wiatru nie sprawi, że grzywka dostanie nam się do oczu.

Na zdjęciu: oryginalna fryzura z warkoczem zaplecionym na grzywce/fot. Fotolia

Klasyczny warkocz

Modne są nie tylko warkocze na grzywce – również całe włosy zaplecione w klasyczny, tradycyjny warkocz lub bardziej skomplikowanego kłosa. Nie utrwalaj takiej fryzury za pomocą żadnego środka do stylizacji! Po raz kolejny powtórzymy – niesforne kosmyki są bardzo trendy!

Na zdjęciu: niesforny warkocz z wypadającymi kosmykami/fot. L'Oreal

Lekkie fale

Mocno skręcone loki nie są modne latem 2013. Stawiamy raczej na delikatne, subtelne fale, wyglądające bardzo naturalnie. Na wieczorne wyjście szybko wykonasz taką fryzurę np. za pomocą prostownicy.

Na zdjęciu: efektowne, lekkie fale - bardzo naturalny efekt/fot. Adrian Barclay Ounk

Proste i lśniące

Nie tylko falowane włosy są w tym sezonie modne! Na czasie są również proste, gładkie i błyszczące włosy. Fryzurę możesz ozdobić za pomocą kwiatka lub asymetrycznego przedziałka.

Na zdjęciu: długie, proste włosy z przedziałkiem na bok/fot. Fotolia

Klasyczny bob

Latem 2013 nie tylko długie włosy święcą triumfy. Jeśli chodzi o krótsze fryzurki, na czasie jest klasyczny, nieśmiertelny bob. Zainspiruj się fryzurami gwiazd – nam podoba się zwłaszcza bob a la Katie Holmes!

Na zdjęciu: ekstrawagancki bob, Akademia Stylizacji M. P. Babicz.

Wszelkiego rodzaju wygolone fragmenty głowy czy asymetryczne cięcia włosów są w tym sezonie zdecydowanie passe. Większość projektantów mody, a także marek fryzjerskich i salonów, stawia na naturalny wygląd. Z tego względu lepiej odpuścić sobie również szalone kolory na głowie. Latem 2013 króluje naturalność i krótkie fryzury.

Modne dodatki do fryzur

W wakacje twoje fryzury nie muszą być śmiertelnie poważne. W końcu nie wybierasz się przecież do biura! Warto urozmaicić fryzurę różnego rodzaju dodatkami. Latem 2013 modne są zwłaszcza akcesoria w stylu retro, np. szerokie opaski, kokardki, itd. Innym dominującym stylem jest hippie, a więc wszelkiego rodzaju opaski i spinki w stylu boho, np. te zrobione z koralików. Trendy są również kwiatki wpinane we włosy – głównie te w formie spinek. Może warto zdecydować się także na odrobinę letniego szaleństwa i wpiąć w koka żywy kwiat?

Na zdjęciu: opaska do włosów w stylu retro, Bershka.

Na zdjęciu: opaska do włosów w stylu hippie, Bershka